رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد اعلام کرد: قیمت خرید تضمینی گندم امسال به ازای هر کیلوگرم ۱۷۵ هزار ریال تعیین شده است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ جلسه کارگروه هماهنگی برداشت و خرید تضمینی گندم استان یزد با حضور محمدرضا پاکدل مدیر کل امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، حاجی حسینی معاون تولیدات گیاهی سازمان و سایر اعضای کارگروه، روز سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ در محل سالن کوثر استانداری برگزار شد.

محمد علی حاتمی زاده گفت: پیش‌بینی می شود امسال، از ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار گندم کشت شده، بیش از ۵ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان استان خریداری شود.

وی اضافه کرد: این در حالی است که سال گذشته ۸ هزار و ۵۵۰ تن گندم مازاد بر مصرف به ارزش هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد دلیل پیش بینی کاهش تحویل گندم مازاد کشاورزان را محدودیت منابع آب تخصیصی به گندمکاران و به بالطبع آن کاهش سطح زیر کشت این محصول بیان کرد.

وی افزود: مراکز خرید و دستگاههای ذیربط آمادگی لازم برای خرید محصول گندم مازاد کشاورزان را دارند و هیچ مشکلی در زمینه خرید گندم در استان وجود ندارد.

حاتمی زاده تصریح کرد: در سال زراعی جاری ۷۵۰ تن بذر گواهی شده مادری و پرورشی تولید و بین گندمکاران استان توزیع شده است.

به گفته این مقام مسئول ،مقرر شد ۱۲ مرکز خرید تضمینی گندم در شهرستان‌های ابرکوه، خاتم، مروست و بهاباد گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری نمایند.