رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد اعلام کرد: مزارع کشاورزی که بتواند ۸۰ درصد برق چاه کشاورزی خود را تامین کند از لیست خاموشی خارج میشود‌.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ، نشست فوق العاده هماهنگی توسعه پنل های خورشیدی در بخش کشاورزی با حضور محمد علی حاتمی زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد،محمود وجدانی مسئول پیگیری های ویژه انرژی های تجدید پذیر استانداری، شیخعلیشاهی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان، حاجی حسینی معاون تولیدات گیاهی، مدیران شهرستانی، مسئولین مراکز و شرکت های سرمایه گذار در این بخش برگزار شد.

محمد علی حاتمی زاده، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ضمن بیان اینکه هدف از نصب پنل های خورشیدی معاف کردن کشاورز از قطعی برق است، اعلام کرد در استان یزد حدود ۲۲۰۰ حلقه چاه کشاورزی وجود دارد که تقریبا ۳ درصد برق استان را مصرف می‌کنند.

وی اظهار کرد: باتوجه به اینکه وارد فصل گرما میشویم و ممکن است با توجه به ناترازی در شبکه برقرسانی قطعی برق وجود داشته باشد که در نتیجه، این قطعی مشمول چاههای کشاورزی هم خواهد شد، تصریح کرد پیگیری اجرایی شدن این طرح از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد مزایای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را عدم قطعی برق، کسب درآمد، جلوگیری از آسیب به تاسیسات و تجهیزات چاههای کشاورزی، کاهش خسارت به محصولات کشاورزی و همچنین بازگشت سرمایه طی ۴ سال برشمرد.

حاتمی زاده در این نشست خاطرنشان کرد؛ برگزاری دوره های ترویجی و توجیهی برای تبیین موضوع به صورت ویژه در دستور کار مدیریت ترویج قرار گیرد. همچنین بهره مندی از ظرفیت و اعتبار ائمه جمعه برای توجیه کشاورزان و مردم بسیار تأثیرگذار است.

به گفته این مقام مسئول، یکی از شاخصه های ارزیابی مدیران جهادکشاورزی اجرای طرح پنل های خورشیدی در حداقل ۱۰ درصد از چاه های کشاورزی حوزه فعالیت شان تا شهریور ماه است.

وی در پایان با ضروری دانستن ادامه راه رئیس جمهور شهید و دولت مردمی که به پایان عمر چهار ساله خود نرسید، تاکید کرد: برای پیشرفت در بخش کشاورزی، رفاه و معیشت مردم با نهایت دقت و تمام توان تلاش خواهیم کرد.