محصول کم آب بر و متناسب با الگوی کشت زیره دارای ارزش افزوده بسیار بالا می باشد که در شرایط خشکسالی، در زمینه توسعه اقتصادی محصولات کشاورزی نقش آفرین است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان خاتم با اشاره به توسعه سطح زیرکشت زیره در این شهرستان، گفت: سال گذشته سطح زیر کشت زیره ۷۰۰ هکتار بوده که با رسیدن این رقم به ۱۲۰۰ هکتار، ۷۱ درصد رشد داشته است.

محمدرضا تاج آبادی با اشاره به اهمیت ترویج و توسعه کشت گیاهان دارویی و کم آبخواه، گفت: زیره سبز پس از فلفل مهمترین ادویه جهان و یکی از محصولات مهم صادراتی کشور می باشدکه با متوسط عملکرد ۱/۲ تا ۱/۵ تن در هر هکتار، به عنوان کشت کم آبخواه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و موجب بهره‌وری بیشتر از منابع آبی می گردد.
وی تصریح کرد: زیره سبز یکی ازمحصولات مهم صادراتی است که با توجه به شرایط خاص اکولوژی مورد نیاز برای کشت آن، شهرستان خاتم محل مناسبی برای کشت این گیاه کم آبخواه و ارزشمند به شمار می آید.
نامبرده افزود: این محصول از حیث اشتغالزایی دارای اهمیت بالا می باشد به گونه ای که هر هکتار زیره برای ۴۰نفر اشتغال فصلی ایجاد می نماید.
عمده کشورهای مصرف کننده زیره در جهان عبارتند از: هند، مکزیک، پرتغال، اسپانیا، ترکیه، چین، ژاپن، هند، فرانسه و مراکش، مالزی، پاکستان، آلمان و انگلیس
زیره به عنوان افزودنی نان، پنیر، انواع سس، سوپ و طعم دهنده های غذا کاربرد دارد و در انواع غذاهای هندی، شرقی، مکزیکی، پرتغالی و اسپانیایی به عنوان طعم دهنده اصلی استفاده می شود.