نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد از مردم خواست تا شعار سال را از مسئولان مطالبه کنند و اجازه ندهند فرمان رهبری روی زمین بماند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ آیت‌الله «محمدرضا ناصری» در خطبه های نماز عید سعید فطر با تبریک عید رمضان اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان به ویژه شب‌های قدر، فرصتی فراهم شد تا با اطاعت و بندگی خدا، دعا و استغفار از گناه پاک و آماده دریافت رحمت الهی شویم.

وی با بیان اینکه خدا روزه را واجب کرد تا به مرحله تقوا برسیم، افزود: تقوا خودنگهداری از گناه است و بنده مومن که همه چیز خود را از خدا دارد و همه امدادهای زندگی او نشأت گرفته از لطف و رحمت الهی است، در ماه مبارک رمضان با روزه داری به تقوا رسیده است.

امام جمعه یزد عنوان کرد: وظیفه بندگان خدا این است که از خدای متعال اطاعت کنند زیرا او ما را دوست دارد و مسیر ما باید مسیر الی الله باشد بنابراین باید حرکت هایی داشته باشیم که ما را به خدا نزدیک کند تا در زندگانی ابدی خود جایگاهی شایسته داشته باشیم.

آیت الله ناصری با بیان اینکه آنچه در ماه مبارک رمضان به دست آوردیم، حاصل نگاهی است که خداوند متعال به ما داشته و این نگاه ما را با قرآن و خدا مانوس کرده است، افزود: در رمضان امسال که مصادف با ایام نوروز بود، همه تلاش کردند تا حرمت ماه خدا، دین خدا و بندگان روزه دار خدا حفظ شود.

وی با اشاره به برگزاری محافل قرآنی و جزءخوانی قرآن در مساجد، منازل، امامزاده‌ها و محلات، توجه جوانان و نوجوانان به قرآن را بسیار خرسند کننده دانست.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه خلقت عالم بر اساس محبت خدا به بندگانش شکل گرفته است، یادآور شد: باید تلاش کنیم تا محبت خدا را در دل خود تقویت کنیم و مراقب باشیم با غفلت، مرتکب گناه و معصیت نشویم و تلاش کنیم دل خود را به خدا بسپاریم زیرا اگر خدا را دوست داشته باشیم، همه چیز در دست ما خواهد بود.

وی بر لزوم آشنا کردن کودکان با محبت خدا تاکید کرد و گفت: همه باید در تربیت دینی فرزندان خود و جامعه کوشا باشند و حب الهی را در دل آنها ایجاد و حفظ کنند و در این مسیر از خدا بخواهند که به آنها مقاومت و پایداری عطا کند.

آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخن پیامبر(ص) که فرمودند: کمال در سه چیز است؛ شناسایی دین، برنامه ریزی در امور دنیا و مقاومت در سختی ها، بیان کرد: مؤمن باید زندگانی خود را با دوراندیشی پیش ببرد و برای مسائلی که در زندگی رخ می دهد، راهکار داشته باشد و با صبر و توکل به خدا از مشکلات عبور کند.

وی با بیان اینکه در زندگی سختی‌های بسیاری وجود دارد، افزود: باید با مشکلات دست و پنجه نرم کنیم تا در آخرت زندگی سعادتمندانه ای داشته باشیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: مسئولان باید برای این مهم برنامه ریزی و تدبیر داشته باشند و حرکت به سوی تولید و خودکفایی و دانش‌افزایی و رشد و کمال باید در برنامه آنها باشد.

آیت الله ناصری با تاکید بر اینکه تولید باید واقعی و بر اساس فکر و ایده خودمان باشد، تصریح کرد: مردم نیز باید در زمینه شعار سال مطالبه‌گر باشند و اجازه ندهند دستور رهبری روی زمین بماند.

وی همچنین بر لزوم حفظ اصالت و حفظ فرهنگ ایرانی و اسلامی در مسیر سازندگی و خودکفایی تاکید کرد و گفت: باید مراقب ارمغان‌های غرب که جز دوری از خدا و پوچی نیست، باشیم.

امام جمعه یزد همچنین بر لزوم حذف فرهنگ سود طلبی در بحث تجارت و تولید تاکید کرد و یادآور شد: فرهنگ سازی باید به نحوی انجام شود که تولیدکننده، صادر کننده، واردکننده و فروشنده فقط به فکر سود بیشتر نباشند بلکه به سود کمتر قانع باشند تا قیمت گذاری بر کالاها به شکل واقعی‌تری انجام شود.

آیت‌الله ناصری ادامه داد: اکنون هیچ نظارتی بر نحوه نرخ‌گذاری روی کالاها نیست و این نشأت گرفته از حرص و پول پرستی است و باید فرهنگ قناعت که ویژه یزدی‌هاست ،در این مقوله مدنظر باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقوله بی‌حجابی بیان کرد: برخی مروج بی‌حجابی در یزد اصیل هستند و متاسفانه برخی جوانان یزدی نیز از آنها تبعیت می‌کنند که لازم است خانواده‌ها در این زمینه ورود کنند و اجازه ندهند فساد و بی‌بند و باری در جامعه ترویج پیدا کند.

امام جمعه یزد، ازدواج را یکی از راهکارهای مقابله با فساد اخلاقی در جامعه برشمرد و گفت: باید به سمت ازدواج آسان حرکت کنیم و فرهنگی که در ازدواج در دوران کرونا باب شده بود و ازدواج‌های آسان و کم هزینه باب شده بود را دوباره احیا کنیم.