مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد اعلام کرد: سهمیه کود کل کشور در سال جاری برابر با ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن بوده که از این میزان، ۳۲ هزار و ۵14 تن به عنوان سهمیه استان یزد اختصاص یافته است .

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محمد حسن زارعیان گفت: از میزان سهمیه کود استان یزد، ۲۷ هزار و ۴۶۰ تن به استان تحویل داده شده و از این مقدار تحویل شده، ۲۱ هزار و ۶۴۰ تن توسط ۶۰ کارگزار استان به کشاورزان تحویل داده شده است.

وی افزود: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد علاوه بر تامین کود، مسئولیت تأمین و توزیع سم برای کشاورزان را نیز بر عهده دارد، در سال جاری مقدار ۴ هزار و ۴۱۷ کیلو سم در استان یزد توزیع شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت : استان یزد دارای ۳ کارخانه تولید کننده کود بوده، که کیمیا داران کویر، یکی از بزرگترین تولید کنندگان کود سوپرفسفات تریپل در کشور با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن کود در سال است ، این کارخانه در سال جاری موفق شده است که ۳۲ هزار تن کود تولید و به چرخه توزیع کشور وارد کند.

مدیر شرکت خدمات حمایتی اضافه کرد: کارخانه فرایند کود و سم بافق، تولید کننده کود فسفات ۱۳ درصد و سوپر فسفات ساده با ظرفیت تولید ۸۰ هزار تن در سال است، و حدود ۳۳ هزار تن کود تولید و به سراسر کشور ارسال می کند.

وی از دیگر شرکت های تولید کننده کود را توسعه گستر کویر نامید و ذکر کرد: این شرکت تولید کننده کود سولفات پتاسیم پودری با ظرفیت حدود ۱۰ هزار تن در سال است، و در ۱۴۰۲ حدود ۳۵۰۰ تن کود تولید و به سراسر کشور ارسال کرد.

در پایان زارعیان خاطر نشان کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد در سال ۱۴۰۲ عملکرد خوبی در زمینه تأمین و توزیع کود داشته و حدود ۷ هزار تن انواع کود کشاورزی برای کشت پاییزه توزیع کرده، که رشد ۲۳ درصدی را به نسبت سال قبل نشان میدهد، بحمدالله موجودی انبار ها در وضعیت مناسبی است و هیچ گونه کمبودی بابت تامین کود در استان نخواهیم داشت.