رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان یزد گفت: در انتخابات ۱۱ اسفند، 867 بازرس مجرب و توانمند فعالیت دارند و 14 بازرس ویژه و 58 سربازرس نیز بر روند اجرای انتخابات نظارت دارند.

برته گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محمدعلی شاه‌حسینی در نشست با سربازرسان ستاد انتخابات شهرستان یزد، اظهار داشت: مردم همیشه در صحنه استان یزد در همه عرصه‌ها به‌ویژه انتخابات وفاداری خود را به‌نظام اسلامی نشان داده‌اند و ۱۱ اسفند حماسه‌ای دیگر به ثبت می‌رسانند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای بازرس و سربازرس شعب اخذ رأی در استان یزد آموزش‌دیده‌اند، گفت: در انتخابات ۱۱ اسفند، ۸۶۷ بازرس مجرب و توانمند فعالیت دارند و ۱۴ بازرس ویژه و ۵۸ سربازرس نیز بر روند اجرای انتخابات نظارت می‌کنند.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان یزد خاطرنشان کرد: با فراهم‌شدن امکانات و تجهیزات لازم برای رأی‌گیری و وجود امنیت مطلوب و پایدار و هماهنگی و تعامل میان ستادها، نامزدها و مجریان انتخابات زمینه حضور گسترده مردم در انتخابات روز جمعه فراهم کرده است.

شاه‌حسینی با بیان اینکه همه بازرسان، سربازرس و بازرسان ویژه آموزش‌های لازم بر اساس شرح وظایف ابلاغی با برپایی کارگاه‌های آموزشی در همه شهرستان استان دیده‌اند، خاطرنشان کرد: آموزش‌های صحیح در پیشگیری از تخلفات انتخاباتی مؤثر است.

شایان به ذکر است، این نشست با حضور اعضای هیئت بازرسی انتخابات استان و سر بازرسان ستاد انتخابات شهرستان یزد برگزار شد. آموزش استفاده از اپلیکیشن بازرسی انتخابات در روز اخذ رأی و آشنایی با شرح وظایف مربوطه از جمله موارد مطرح در این نشست بود.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود، استان یزد با چهار حوزه انتخابیه و ۱۲ شهرستان دارای چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی است.