بنابر اعلام هواشناسی استان یزد و در حالی که هم اکنون نیز شاهد بارش برف و باران در بیشتر مناطق استان هستیم، تا صبح امروز بیشترین بارشها در مناطق کوهستانی شهرستانهای تفت و مهریز گزارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ طبق آمارهای گزارش شده از هواشناسی استان تا صبح امروز پنجشنبه بیشترین بارشها مربوط به منشاد با ۲۷ سانتی متر برف و ۲۲ میلیمتر باران بوده است، طی شبانه روز گذشته تا صبح امروز در سخوید ۲۶، طزرجان و ده بالا(توده) ۲۵ و در شهر یزد نیز ۴ سانتی متر برف باردیده است.

در بارش باران نیز در این مدت پس از منشاد با ۲۲ میلیمتر، کذاب با ۲۰.۱، طزرجان با ۲۰ میلی متر بیشترین بارش باران را شاهد بوده اند و از ایستگاه محمدآباد شهر یزد نیز گزارش ۶.۵ میلیمتر باران گزارش شده است.

بنابر اعلام هواشناسی استان، همچنان فعالیت موج سرد بارشی، وزش باد به‌نسبت شدید، بارش برف و باران و پدیده مه را در استان شاهد خواهیم بود، ضمن اینکه امروز کاهش محسوس دما و متعاقب آن در صبح روزهای جمعه و شنبه سرما و یخبندان رخ خواهد داد.

هواشناسی برای یکشنبه افزایش نسبی دما، افزایش ابر و در اواخر وقت بارش پراکنده را پیش بینی کرده است.

گفتنی است، پیرو مصوبه ستاد مدیریت بحران استان و با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان به علت بارش نزولات آسمانی، برودت هوا و همکاری در مدیریت مصرف گاز، تمامی مدارس سطح استان نیز امروز تعطیل و آموزش به صورت غیرحضوری است. ادارات نیز با دو ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.