مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد با گردشگران چینی پروژه ایران سلام در محل هتل ارگ یزد دیدار کرد.

به‌گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ نشست صمیمانه مدیرکل میراث‌فرهنگی استان با گردشگران چینی پروژه ایران سلام که هم‌زمان با عید بهاره چینی به یزد سفر کرده‌اند، برگزار شد.

پروژه تور آشناسازی ایران سلام با حضور اینفلوینسرهای گردشگری چینی در بازه زمانی ۴ لغایت ۱۱ اسفند در یزد برگزار می‌شود.

سفر این گروه به ایران با موضوع فرهنگی تاریخی بوده که طی این برنامه ۷ نفر از اینفلوینسرهای مطرح کشور چین از بناهای تاریخی یزد بازدید می‌کنند.

رستگاری در این دیدار با اعضای گروه گردشگران چینی، ضمن خوشامدگویی و تشکر از حضور آنان در کشور و استان یزد، مهمان‌نوازی و مهمان‌دوستی را مهم‌ترین ویژگی مردم یزد عنوان کرد.

او در ادامه به ویژگی‌های ممتاز یزد اشاره کرد و گفت: یزد، اولین شهر خشت خام جهان، دومین شهر تاریخی جهان بعد از ونیز ایتالیاست که دارای ۱۲ اثر ثبت جهانی اعم از بافت تاریخی، باغ‌ها، کاروانسراها و قنوات است و هر آنچه از ایران باستان در ذهن شما باشد از نوع بکر و اصیلش را در یزد می‌توانید ببینید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یزد از این گردشگران به‌عنوان سفیران فرهنگی یاد کرد و خواست تا توانمندی‌های ایران و یزد را در زمینه‌های مختلف برای مردم کشور بزرگ چین تبلیغ کنند.

این گروه روز گذشته از جاذبه‌های گردشگری میبد و یزد نظیر نارین قلعه، کاروانسرای شاه‌عباسی، یخچال خشتی، باغ دولت‌آباد و مجموعه امیرچقماق بازدید کردند‌.