رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای به دنبال تربیت بانوان تکنسین و خلاق در عرصه هنر و کارآفرینی است که این مهم در استان یزد نیز پیگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، عرفان خسرویان روز جمعه در مراسم کلنگ زنی دانشکده فنی و حرفه‌ای شهرستان اردکان اظهار کرد: هدف از تأسیس این آموزشکده، تربیت بانوان تکنسین و خلاق در عرصه هنر و کارآفرینی است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های شهرستان اردکان عنوان کرد: امکانات به‌روز و موجود در آموزشکده فنی پسران اردکان که در جوار ساختمان آموزشی دختران قرار دارد، از نقاط قوت و ارزشمند در راستای راه اندازی آموزشکده فنی دختران اردکان با آمار بالای فارغ التحصیلان هنرستان‌ها در این شهر است.

خسرویان بیان کرد: در ترم مهر ماه ۱۴۰۳ شاهد حضور دانشجویان دختر در رشته‌های کاردانی و کارشناسی پیوسته معماری همچنین رشته کاردانی تربیت بدنی به طور همزمان در آموزشکده فنی شهید بهشتی اردکان خواهیم بود.

وی یادآور شد: نام آموزشکده دختران اردکان را به دلیل همزمان بودن مراسم کلنگ زنی با ولادت امام زمان (عج) با نام نرجس خاتون، مادر گرامی صاحب الزمان ثبت می‌کنیم.

فرماندار اردکان نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از تأسیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران به همت مسؤولان دانشگاه فنی و حرفه‌ای بیان کرد: ساختمان آموزشکده دختران در فضایی بسیار مناسب و مشرف به بلوار آیت‌الله خاتمی و در جوار مراکز دانشگاهی دیگر در اردکان نظیر دانشگاه اردکان، دانشگاه پیام نور، دانشگاه طب سنتی و آموزشکده فنی وحرفه ای پسران اردکان احداث شده است.

حسین سبزواری عنوان کرد: با وجود آمار بالای هنرآموزان هنرستان‌های اردکان، امیدواریم شاهد رشد، پیشرفت و کارآفرینی بانوان در این شهر باشیم.