خطیب موقت نماز جمعه یزد با تاکید بر اهمیت نقش مجلس در پیشرفت و رفع مشکلات در کشور، گفت: قطعاً ‌قهر کردن با صندوق رای، راه حل مشکلات نیست بلکه باید با تحقیق و بررسی دقیق، افرادی توانمند را روانه مجلس کنیم.

قهر کردن با صندوق رای راه حل مشکلات کشور نیست

خطیب موقت نماز جمعه یزد با تاکید بر اهمیت نقش مجلس در پیشرفت و رفع مشکلات در کشور، گفت: قطعاً ‌قهر کردن با صندوق رای، راه حل مشکلات نیست بلکه باید با تحقیق و بررسی دقیق، افرادی توانمند را روانه مجلس کنیم.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ آیت الله «سید ناصر محمدی» امروز چهارم اسفند ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر یزد انقلاب اسلامی را هدف تمام انبیاء و ائمه اطهار (ع) خواند و گفت: ما در آستانه تحقق وعده الهی قرار داریم و باید آن را ارج نهیم.

وی با اشاره به ولادت باسعادت امام زمان (عج) در نیمه شعبان، گفت: شب نیمه شعبان قبل از ولادت امام عصر(عج) نیز از شب‌های قدر و مهم بوده و در مورد آن روایات متعددی و برای آن اعمالی نیز توصیه شده است.

خطیب موقت یزد با اشاره به آشکار بودن شکست قریب الوقوع رژیم اشغالگر صهیونیستی، گفت: انشاالله به زودی حوادث شیرینی را در آستانه ظهور امام زمان(عج) در مورد وعده نابودی دشمنان خدا شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به روز دهم اسفندماه، سالگرد آغاز حمله موشکی عراق به ایران، گفت: در سالهای ابتدای جنگ عراق علیه ایران شاهد موشک باران شهرهای کشورمان با حمایت کشورهای غرب و شرق بودیم ولی توان پاسخگویی به آن را نداشتیم ولی امروز با تلاش جوانان و دانشمندان این مرز و بوم و تبدیل کشورمان به ایران قوی، توان موشکی ایران به اندازه‌ای است که هیچ متخاصمی اجازه تجاوز به خاک کشورمان را به خود نمی‌دهد.

آیت الله محمدی با بیان این که باید کشور در سه محور نظامی، علم و دانش و اقتصاد قدرتمند باشد، گفت: خوشبختانه کشورمان در هر سه محور حتی در حوزه اقتصاد نیز اقدامات و دستاوردهای قابل توجهی داشته ولی همچنان در موضوع اقتصاد با مشکل گرانی مواجه است که امیدواریم دولت انقلابی و منتخبین مجلس اهتمام لازم را به رفع این مشکل نیز داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به نقش مجلس در پیشرفت کشورمان، گفت: افراد ناراضی بدانند که برای داشتن کشوری قدرتمند و رفع مشکلات موجود باید به پای صندوق رای بیایند و این که با صندوق رای قهر کنیم قطعاً اقدام مناسبی برای رفع مشکلات گذشته نیست.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به یک هفته فرصت برای تحقیق و بررسی افراد اصلح برای حضور در مجلس آینده، گفت: متاسفانه برخی تمام اقدامات مجلس را منکر می‎شوند ولی این گونه نیست و نمایندگان گذشته که خود مردم آنها را انتخاب کردند نیز کم یا زیاد، اقدامات و تلاش‌های خوبی داشته‌اند.

وی با اشاره به تایید نهایی شدن ۱۵هزار نفر در کشور برای رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: خوشبختانه تنوع بالایی در انتخاب افراد منتخب مردم وجود دارد و باید با تحقیق و بررسی سوابق و عملکرد گذشته این افراد، نمایندگانی توانمند را راهی مجلس کنیم.

آیت الله محمدی در پایان نیز بر اهمیت مطالبه گری از نمایندگان و منتخبین مجلس پس از انتخابات تاکید کرد و گفت: دانشگاهیان، حوزه های علمیه، بازاریان و همه اقشار مردم باید پیگیر اقدامات و عملکرد وکلای خود در مجلس شورای اسلامی باشند.