سرپرست جمعیت هلال احمر استان یزد از نجات جان سه نوجوان مهریزی در ارتفاعات برفخانه طزرجان، با تلاش ۱۰ ساعته ی تیم های امدادی هلال احمر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ عشقی، اظهار داشت: بنا به اطلاع به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات eoc استان مبنی بر گم شدن سه نفر در برفخانه طزرجان، بلافاصله ۱۰ نفر نیرو امدادی متشکل از (تیم امداد ونجات کوهستان تفت و تیم واکنش سریع استان) با دو‌خودرو کمک دار امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان گفت: پس از رسیدن نجاتگران هلال احمر به محل حادثه و پیمودن مسیر کوهستانی و عملیات جستجو در دره لاکوچک و لابزرگ، سه نوجوان مهریزی در منطقه دره لابزرگ برفخانه پیدا، به وسیله تجهیزات و ست کوهستان (با توجه به گیرافتادگی در کوهستان) آن‌ها را به پایین کوه و محل امن انتقال و به آغوش گرم خانواده بارگشتند.

عشقی با اشاره به این که این عملیات از ساعت ۱۹شب گذشته آغاز و تا ساعت ۰۴:۴۰ صبح امروز ادامه داشت، عنوان کرد: با توجه به شرایط منطقه کوهستانی یزد و شهرستان‌های استان و حوادث متعددی که برای کوهنوردان رخ می‌دهد، کوهنوردان و شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان ضمن قدردانی از امدادگران و نجاتگران هلال احمر که همیشه در همه جا آماده خدمت رسانی به آسیب دیدگان هستند، در پایان اعلام کرد: شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.