مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق منطقه شرق از افتتاح خط سبز آبرسان استان یزد در دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محسن شیرغلامی با اشاره به اینکه استفاده از پساب فاضلاب شهری در دستور کار مجموعه صنعت آب و برق استان یزد قرار دارد، افزود: شرکت تولید نیروی برق منطقه شرق ایجاد خط آبرسانی به صنایع استان را آغاز کرده و با توجه به نیاز نیروگاه های استان به آب، استفاده از پساب فاضلاب شهری در نیروگاه های این شرکت مدنظر قرار داده است.

وی با اشاره به مصوبات سفر وزیر نیرو به استان یزد در فروردین ماه ۱۴۰۱، ادامه داد: با توجه به مسئله کمبود آب و لزوم ایجاد خط سبز آبرسان صنایع یزد، شرکت تولید نیروی برق منطقه شرق به عنوان پیشگام پیشبرد این مهم، مسئولیت تامین لوله‌های این خط را بر عهده داشت.

شیرغلامی با بیان این که اعتبار صرف شده جهت تامین لوله های مورد نیاز خط سبز آبرسان صنایع مبلغ ۲۸۰ میلیارد ریال است، افزود: عملیات اجرایی ایجاد این خط توسط شرکت آب منطقه ای یزد آغاز شده که با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی حاصل شده، پیش بینی می شود در دهه فجر مورد بهره برداری قرار بگیرد.

خط سبز آبرسان صنایع شامل پساب تصفیه شده بوده که به عنوان خروجی تصفیه خانه تکمیلی فاضلاب شهر یزد است و به صنایع نیروگاهی موجود در تقاطع جاده رستاق- فولاد آلیاژی و دیگر صنایع این مسیر اختصاص دارد.