امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: مطالبه حل مشکل اشتغال فارغ‌التحصیلان و دانشجویان را با تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان و به کارگیری این عزیزان در این شرکت‌ها را داریم.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، آیت‌‌الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در محل احمدآباد با اشاره به آیات ۷۱ سوره احزاب و ۹ سوره نساء اظهار کرد: سخن سدید دو جلوه الفاظی و محتوایی را داراست که در جلوه الفاظی به معنای این است که خشن، کسالت‌آور و غیرلطیف نباشد و با بهترین الفاظ و وجه حسن باشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: از حیث محتوا سخن سدید نباید دروغ و لغو باشد و این سخنان باید به دور از شک و شبهه بیان شود و نفاق به وجود نیاورد؛ بنابراین سخن سدید باید سدی محکم باشد که با توجه به این موارد هر شنیده‌ای و هر دیده‌ای قابل بازگو کردن نیست.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف و تکلیف ما در برابر احکام الهی تسلیم بودن در برابر رضای خداوند و احکام الهی است، تصریح کرد: اسلام نمی‌خواهد کسی را مجبور به انجام کاری کند زیرا دین مهربانی و حُریت و آزادی است و تسلیم بودن در برابر احکام الهی با شناخت فلسفه دین و زیبایی‌های دین ممکن خواهد بود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: اعتقاد راسخ به نجات انسان از طریق احکام دین، نگرانی نداشتن در مورد احکام دین و ترک تبعیض در احکام الهی و عمل به تمامی احکام دین بیانگر تسلیم بودن در برابر احکام خداوند است.

مدرسی افزود: امروز بشر غیرمومن و به ظاهر مدرن و تحصیل کرده به جایی رسیده است که اگر از دین خدا فاصله بگیرد حتی از دوران جاهلیت کهن از لحاظ هواهای نفسانی و ابعاد جنسی، حیوانی و شیطانی و طمع‌ورزی‌ها، در جهل بیشتری فرو رفته‌ است.

وی با اشاره به جریان غزه عنوان کرد: در جریان غزه در نهایت پیروزی با ملت فلسطین است و این قبول آتش‌بس از سوی دشمن در حقیقت نشان از ضعف دشمن و پیروزی مقاومت است، وگرنه دولتی که در حال پیشروی باشد نیاز به آتش‌بس ندارد و پذیرش این آتش‌بس بیانگر وجود نقطه ضعف‌هایی در این رژیم است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) اظهار کرد: در این روایت اخلاقی و روانشناسانه آمده است که امکان ندارد انسان نسبت به کاری ممکن عزم را جزم کند و بدن با او همراهی نداشته باشد.

وی افزود: زمانی که عزم راسخ شد بدن را به کار می‌گیرد و نیروهای خفته در بدن را بیدار می‌کند، بنابراین کسانی که در حالت معمولی راه رفتن برای آنها مشکل است در هنگام خطر همانند یک جوان راه می‌روند. اگر احساس ناتوانی در شخصی وجود دارد به دلیل نبودن عزم راسخ است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به هفته بسیج گفت: تشکیل بسیج مستضعفین الهامی معجز‌گونه بود که امام راحل آن را به انجام رساندند. بسیج نیرویی بی مرز و بی‌انتها، نفوذناپذیر، پایان ‌ناپذیر و شکست‌ناپذیر است که قوی‌ترین مستکبران عالم را به عقب می‌راند، چراکه مردمی‌ترین نیروی باانگیزه است. هفته بسیج امسال با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران و بازدید و افتتاح پروژه‌های مهم و کارآمد در یزد قرین شد.

وی با بیان اینکه بسیج ستون و خیمه انقلاب در ابعاد گوناگون است، عنوان کرد: یکی از کارکردهای بسیج تربیت نیروها و تقویت بنیه تربیتی نیروهای بسیج است و شکی نیست که دشمن دین، فرهنگ و هویت ملت ایران را هدف قرار داده و برای کنترل جوانان سرمایه‌گذاری می‌کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه بسیج امروزه باید نقطه مقابل دشمن را بتواند تربیت کند، گفت: شبکه تربیتی صالحین در بسیج یکی از ابزارهایی است که تلاش دارد تا با برگزاری حلقه‌های صالحین به تربیت نیروهای کارآمد در قالب ۸ میلیون جوان انقلابی پای کار بپردازد.

وی افزود: ابعاد سیاسی، دینی، امنیتی، تربیتی، فرهنگی و اجتماعی بیانگر ضرورت شبکه تربیتی صالحین و سلامت معنوی، اخلاقی، فکری، دینی و رشد علمی از اهداف حلقه‌های صالحین است.

مدرسی در پایان گفت: از مسئولان استانی تشکر میکنیم که شاخص بیکاری مردان در استان به حوالی ۳ درصد رسیده است و مطالبه حل مشکل اشتغال فارغ‌التحصیلان و دانشجویان را با تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان و به کارگیری این عزیزان در این شرکت‌ها را داریم.