دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور ضمن اعلام آمادگی این جمعیت برای کمک به مردم غزه از همان روزهای ابتدایی جنگ، از جمع آوری قریب به ۵۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی از مردم کشورمان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۵۳ هزار نفر از کادر درمان برای کمک رسانی به مردم مظلوم غزه اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ؛ دکتر «بعقوب سلیمانی» دبیرکل جمعیت هلال احمر در مراسم تکریم و معارفه مدیریت جمعیت هلال احمر استان یزد که در سالن شهدای امدادگر هلال احمر برگزار شد، گفت: خداوند، انسانها را به معاد وعده داده و همگان به آن اعتقاد داریم، پس هر آنچه باقی می‌ماند، عمل انسانهاست و خوشا به حال کسانی که با توشه‌ای پربار، هجرت می‌کنند.

وی جایگاه جمعیت هلال احمر را از این حیث که جایگاه خدمت به انسانها و به ویژه برای کاهش آلام انسانها در حوادث و بحرانهاست، جایگاهی نه فقط بی‌نظیر بلکه موقعیتی کم‌نظیر دانست.

سلیمانی با اشاره به حملات ناجوانمردانه و جنایات بی شرمانه‌ی رژیم سفاک صهیونیستی علیه مردم بی دفاع و بی گناه غزه و فلسطین، گفت: متاسفانه این روزها علی رغم کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو، الحاقیات و مصوبات آن شاهد ادامه بمباران و جنایات این رژیم جعلی علیه مردم مظلوم غزه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر از روزهای ابتدایی جنگ غزه نسبت به کمک‌رسانی به مردم بی دفاع منطقه اعلام آمادگی کرده است، همچنین بیش از ۵۳ هزار نفر کادر درمانی کشورمان با ثبت نام در سامانه برای حضور در میادین درگیر جنگ ثبت نام کرد‌اند که با توجه به این که رژیم منحوس صهیونیستی کادر درمان را نیز هدف قرار می‌دهد، تاکنون موفق به کمک نشده‌اند.

دبیر کل هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۹۰ میلیارد تومان کمک مالی و بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان کمک‌های غیر نقدی برای مردم غزه جمع آوری شده که بخشی از کمک‌های غیرنقدی با کشتی به منطقه ارسال شده و امیدواریم به سرانجام مقصود برسد.

وی از این که روز به روز شاهد تعالی هلال احمر و نوع نگاه خدمت به مردم و نیازمندان در بحران‌ها هستیم، ابراز خرسندی کرد و گفت: فداکاری «علی لندی» نوجوان با بصیرت و با بینش ایذه‌ای را در جریان نشست دبی که با حضور کشورهای منطقه برگزار شد، به عنوان مصداق ایثار و فداکاری جهت معرفی به جهانیان معرفی کردیم.

سلیمانی در پایان متذکر شد: امروز جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان مردم نهاد می‌تواند نقش موثری در تعالی سرمایه‌های جمهوری اسلامی نقش‌آفرینی کند و در نگاه صلیب سرخ و فدارسیون جهانی به عنوان یک سازمان موفق معرفی شود.

این مسئول همچنین گفت: قطعاً استقبال اقشار مختلف از این مراسم، بیانگر اهتمام به خدمات یک هلال احمری موفق است و خوشبختانه مسئولان استان نیز از این مجموعه اعلام رضایت دارند.

سلیمانی گفت: دکتر حرازی زاده از مدیران موفق هلال احمر در کشور بودند که به اصرار خودشان از این مسئولیت کناره‌گیری کردند، ضمن قدردانی از زحمات ایشان، از محمد عشقی که از بدنه هلال احمر هستند نیز خواستار همت گماردن برای تداوم و اتصال حلقه‌های زحمات دکتر حرازی و استمرار همدلی و هم افزایی مجموعه هلال احمر استان باشیم.

علی اکبر عزیزی» معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار یزد هم در این مراسم ارزش مدیریتها را ارائه خدمت به مردم ذکر کرد و گفت: فعالیت هلال احمر استان و مجموعه مدیریتی آن همواره در صحنه‌های مختلف از جمله دو سیل سخت و پرمشکل سال گذشته در استان ملموس و مشهود بوده است.

وی به حجم سیل سال گذشته شهر اشاره و ضمن بسیار ارزشمند خواندن خدمات هلال احمر در جریان این حادثه،‌ گفت: براساس آیات قران نجات جان یک اسنان برابر با نجات جان تمام انسانهاست.

عزیزی به حادثه قطار یزد – مشهد نیز اشاره و عنوان کرد: مجموعه هلال احمر به همراه اورژانس جزو اولین مجموعه‌هایی بودند که در محل حادثه که بسیار ناگوار و سوزناک بود، حاضر و خدمات رسانی کردند.

وی به تلاشهای صورت گرفته هلال احمر در جریان بحران کرونا اشاره و از دکتر حرازی زاده بابت خدماتی که مجموعه تحت مدیریت وی در این مدت به استان ارائه کرده است، قدردانی نمود.

معاون استاندار از تاکید استاندار یزد بر انتخاب مدیری از بدنه هلال احمر برای تصدی این مجموعه در ادامه‌ی فعالیتش، به سابقه فعالیتی «محمد عشقی» مدیر عامل جدید هلال احمر در این مجموعه اشاره و برای وی آروزی موفقیت کرد.

حجت الاسلام «مجتبی شعشعی» مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان در ابتدای این مراسم ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب(س)، به شرکت‎کنندگان در این مراسم خیر مقدم گفت و اظهار کرد: فرصتها چون ابر در گذر است لذا باید قدر این ف

رصتها را بدانیم.

وی گفت: خوش به حال کسانی که آنچنان در دوران تصدی خود فعالیت می‌کنند که در زمان تکریمشان از رفتن آنها ناراحت می‎شوند و همواره یاد نیکی از آنها باقی می‌ماند.

این مسئول با اشاره به خدمات و ویژگی‌های «محسن حرازی زاده» مدیر عامل سابق این جمعیت، از خصلت‌های بارز وی را اخلاق نیکو و کرامت انسانی او برشمرد و گفت: خوشبختانه «محمد عشقی» مدیر عامل جدید نیز فردی متعهد و متخصص است که از بدنه هلال احمر برای تصدی این پست برگزیده شده و از این حیث از اعتماد مسئولان به این مجموعه قدردانی می‎کنیم.

«محسن حرازی زاده یزدی» مدیر عامل سابق هلال احمر یزد نیز ضمن پخش کلیپی از عملکرد پنج ساله خود در این مجموعه، از کسانی که این مجموعه را در این مدت یاری کردند، قدردانی نمود.

وی در ادامه طی سخنانی با اشاره به گفته‌های پایانی لوئی پاستور، اظهار کرد: هر آنچه در توان داشتم برای خدمت به همنوعان خود انجام دادم.

حرازی‌زاده از حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، نمایندگان استان در مجلس و مجموعه مدیران جمعیت هلال احمر کشور و سایر بخشها و دستگاه‌ها از مجموعه هلال احمر استان، قدردانی و عنوان کرد: از همه مردم شریف و بزرگوار استان به خاطر همه همکاریهایشان تشکر می‌کنم و امیدوارم از قصور بنده در عملکردم طی این مدت چشم پوشی کنند.

وی با اشاره به ظرفیتهای هلال احمر، گفت: این مجموعه علاوه بر فعالیتهای انسان دوستانه می‎تواند در بسیاری از فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی نقش آفرینی کند.

حرازی زاده در پایان نیز برای «محمد عشقی» مدیر عامل جدید هلال احمر استان آرزوی توفیق کرد و از دانشگاه علوم پزشکی استان برای پذیرش خود در ان مجموعه قدردانی کرد.

«محمد عشقی» مدیر عامل جدید هلال احمر استان نیز کار در هلال احمر را دشوار خواند و گفت: قطعاً دکتر حرازی زاده در سمت مدیر تعالی دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز خواهند درخشید.

وی از اعتماد مسئولان به دلیل انتخابش جهت تصدی این سمت قدردانی کرد و گفت: امیدواریم شاهد موفقیت همیشگی هلال احمر یزد در سطح کشور باشیم.