معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بر جلگیری از خروج غیرقانونی دام های سبک از استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ علی اکبر عزیزی در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد با بیان اینکه توزیع شیرخشک در استان نباید خارج از سامانه تیتک انجام شود، گفت: بر اساس دستور العمل وزارت بهداشت باید با ثبت کدملی در سامانه تیتک شیر خشک را دریافت کنند و خدمات دهی در این زمینه برای اتباع مجاز صورت گیرد و همچنین توزیع سمعک نیز باید بر اساس دستور العمل های وزارت مربوطه باشد.

وی به کمبود گوشت قرمز در استان اشاره کرد و گفت: در صورت کشف دام سبک غیر مجاز، به هیچ عنوان از ورود آن به استان جلوگیری نشود، بلکه دام ها با نظارت دامپزشکی قرنطینه و موارد بیماری و پزشکی آنها بررسی شده و دام های مولد وارد چرخه تولید و مابقی با رعایت موارد بهداشتی به کشتارگاه ها تحویل شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بر جلوگیری از خروج دام سبک از استان نیز تاکید کرد و افزود: شهرستان های خاتم، ابرکوه، بافق و بهاباد که بیشترین آمار کشفیات دام را دارند با همکاری جهاد کشاورزی نسبت به جانمایی برای نگهداری از دام های کشف شده اقدام کنند.

عزیزی در پایان با اشاره به مشکل توزیع گاز مایع به متقاضیان عایق کار و جوشکار، گفت: این مشکل باید در جلسه ای تخصصی با حضور اداره کار، صمت، شرکت پخش فراورده های نفتی و دستگاه های مربوطه دیگر بررسی و حل شود.