استاندار یزد با معرفی پروژه های مهم نیمه تمام استان به رییس سازمان خصوصی سازی؛ خواستار تکمیل این پروژه ها از محل منابع حاصل از مولدسازی دارایی های مازاد دولت شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، مهران فاطمی در نشست ستاد استانی مولدسازی دارایی های مازاد دولت که با حضور رییس سازمان خصوصی سازی برگزار شد؛ استفاده از منابع حاصل از مولدسازی در تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی به ویژه راهها و ایجاد بزرگراهها را یادآور شد و گفت: جاده های استان دارای بار ترافیکی بالایی است و سالانه ۲۵۰ نفر در جاده های برون شهری یزد بر اثر تصادف کشته می شوند و یزد جزء استان های خاص در زمینه تصادفات است.

وی تخصیص منابع حاصل از این سیاست دولت برای ایجاد بزرگراه اردکان – مهریز را ضروری دانست و ادامه داد: تزریق منابع این بخش برای این جاده ملی و بین المللی ضروری است.

وی کمبود منابع آبی در یزد را یادآور شد و تامین آب استان موضوع دیگری است که در طرح مولد سازی دارایی های مازاد دولت باید در اولویت قرار گیرد.

استاندار یزد گفت: هم اکنون ۳۸۱ روستا در یزد هر هفته بین نیم یا ۲ ساعت دارای اب هستند و کار آبرسانی با تانکر صورت می گیرد و قطعا باید برای کمک به حل مشکل موجود اقدام شود. همچنین ۴۵ درصد بیماران مورد پذیرش در یزد از استانهای جنوب و جنوب شرق کشور هستند که هم اکنون ۸ بیمارستان نیمه تمام با پیشرفت بین ۵۰ ت ۹۸ درصد در استان داریم که اگر تکمیل شوند یکهزار تخت به تخت های بیمارستانی استان اضافه می شود.

وی با بیان اینکه در موضوع مولد سازی اموال مازاد دولت اگر همکاری لازم صورت گیرد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. همچنین تکمیل ورزشگاه بزرگ شهر یزد برای میزبانی مسابقات ملی و بین المللی از محل مولد سازی دارایی های مازاد دولت ضروری است.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان یزد در نشست استانی ستاد مولد سازی دارایی های مازاد دولت یزد گفت: ۶۲۰ پروژه نیمه تمام عمرانی در استان وجود دارد که برای تکمیل آنها به ۶۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

محمد دهقان منشادی افزود: اعتبارات عمرانی استان در سال ۱۴۰۱ دو هزار میلیارد تومان بوده است و این اعتبارات در سال جاری هم همین میزان است.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم با اعتبارات موجود طرح های نیمه تمام عمرانی را تکمیل کنیم حدود ۳۰ سال زمان می برد؛ لذا اجرای طرح مولد سازی و استفاده از منابع حاصل از آن نقش مهمی در تحقق اهداف تکمیل طرح های عمرانی استان دارد.