رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر از کشف و معدوم سازی بیش از یک تن گوشت مرغ منجمد غیر قابل مصرف انسانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، علی نیک بین، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر از کشف و معدوم سازی بیش از یک تن گوشت مرغ منجمد غیر قابل مصرف انسانی خبر داد و گفت: گوشت مرغ‌های کشف شده در یکی از کشتارگاه های طیور به دلیل شرایط نامناسب انجماد و همچنین نگهداری نا مناسب غیرقابل مصرف انسانی تشخیص داده و  از چرخه مصرف حذف شد.

وی با بیان اینکه سلامت دام و فرآورده های خام دامی به صورت مستقیم با سلامت مردم جامعه در ارتباط است، خاطرنشان کرد: بازرسان بهداشتی اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر بصورت مداوم در طول شبانه روز انجام نظارت های بهداشتی بر مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی را بر عهده داشته و تضمین کننده سلامت غذایی مردم با منشاء دامی هستند.

رئیس دامپزشکی شهرستان اشکذر گفت: خدشه به سلامت فرآورده های خام دامی که به مصرف مردم می رسد عبور از خط قرمز دامپزشکی است و بازرسان این اداره با تمهیدات علمی و قانونی با هرگونه تخلف مقابله می کنند.

وی در پایان از مردم خواست: برای جلوگیری از انواع بیماری ها و رعایت بهداشت،  فرآورده خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای محصول دقت نظر داشته باشند. و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در این خصوص مراتب رابه منظور پیگیری در اسرع وقت از طریق تماس با شماره سامانه ارتباطات مردمی ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی استان یزد گزارش نمایند.