جلسه ستاد هماهنگی بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مهریز با حضور فرماندار، امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و مدیران ادارات شهرستان مهریز برگزار شد.
  1. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ سرهنگ فاتحی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مهریز در این جلسه گفت: دفاع مقدس یک افتخار ملی است و همه اقشار از جمله زنان، طلاب، دانش آموزان، دانشجویان، بسیج و عموم مردم در دفاع مقدس نقش داشتند و افرادی که در جنگ شرکت نداشتند در پشتیبانی جنگ همکاری کردند.

وی یکی از برنامه ها در سطح کشور را دیدار جمعی از مردم با مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: این برنامه بطور زنده در پایگاههای بسیج شهرستان پخش خواهد شد.

فاتحی با اشاره به برگزاری نمایش رزمی در مرکز استان در جوار پارک کوهستان ادامه داد: این نمایش رزمی نمایشی فاخر، ارزشمند، تبیین کننده، هیجان آفرین و جذاب است که به همت سپاه الغدیر برپا می شود و هر شب حدود ۳۰۰ نفر ظرفیت شرکت کننده دارد که از شهرستان مهریز هم گروههای مختلف شرکت می کنند.

وی یکی از برنامه های شاخص شهرستان را سرکشی به تمام خانواده های شهدا عنوان کرد و گفت: این برنامه از اول مهرماه در قالب ۳۳ اکیپ و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می شود و هر اکیپ ۳ یا ۴ خانواده را پوشش می دهد. از این تعداد، ۴ اکیپ بطور ویژه به خانواده های شهدای دانش آموز سرکشی می کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مهریز، برنامه محوری شهرستان در این هفته را حضور در اکثر مدارس با جمعیت ۵۰ نفر به بالا در مرکز شهر و روستاها ذکر کرد و افزود: با توجه به بازگشایی مدارس، با هماهنگی آموزش و پرورش نمایشی خیابانی با هدف روشنگری برای دانش آموزان و ایجاد فضای شاد در مدارس با استفاده از مفاهیم دفاع مقدس اجرا می شود.

وی به برگزاری محفل خاص تحت عنوان ” آبروی محله” و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در محلات اشاره کرد و برگزاری یادواره های شهدا، ادای احترام به مقام شهدا و غبارروبی قبور مطهر شهدا، برپایی کافه شهدا در پایگاههای مقاومت بسیج، محفل انس با قرآن، تجلیل از رزمندگان، اجرای سرود پاتوقی و برگزاری نمایشگاه در محل نمایش رزمی را از دیگر برنامه های شهرستان در این هفته برشمرد.

محمد دهقان بنادکی فرماندار مهریز هم در این جلسه بر اجرای برنامه های ابتکاری در هفته دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: هر اداره بایستی یک برنامه ابتکاری در این هفته اجرا کند. همچنین در مساجد شهرستان یک روحانی به بیان خاطره ای کوتاه و زیبا از شهدای مهریزی بپردازد.

وی با تاکید بر استفاده از ابزار هنر در اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس افزود: برنامه های این هفته با تلفیق هنر و استفاده از ظرفیت هنرمندان بسیجی برگزار شود.

فرماندار مهریز، برپایی میز خدمت در پایگاه های بسبج با حضور مدیران ادارات شهرستان، آذین بندی ادارات و شهر، حضور مدیران در مدارس شهرستان به مناسبت بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس، سرکشی به خانواده های شهدا در روستاها و اجرای برنامه های خاص در حوزه بانوان و عفاف و حجاب را از دیگر برنامه های این هفته ذکر کرد.