استاندار یزد از بندها و سیل بندهای خاکی منتهی به شهرهای یزد و تفت بازدید کرد و آخرین وضعیت آنها را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران فاطمی استاندار یزد به صورت میدانی وضعیت سیل بند‌ها و بند‌های خاکی را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد.

استاندار یزد با اشاره به لزوم تمهید شرایطی جهت مدیریت رواناب ها و سیلاب های احتمالی اطراف شهر یزد، گفت: با توجه به قرارگیری شهر یزد در مسیر سیلاب ها و ضرورت انجام اقداماتی جهت جلوگیری از ورود آن ها به شهر، بازبینی و تقویت سیل بندها اطراف شهر در دستورکار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پس از سیل مردادماه سال گذشته استان یزد، اقدامات کارشناسی خوبی در راستای مقابله با سیل های احتمالی صورت گرفت، اظهارداشت: در این راستا ضمن تقویت سیل بندهای موجود، تعدادی بندهای اضطراری در اطراف شهر یزد احداث شد.

شایان ذکر است استاندار یزد امروز از بند خاکی شماره ۱ پارک کوهستان بازدید کرد. این بند متناسب با برآورد حداکثر بارش در دوره بازگشت ۵۰۰ ساله، با ۳.۵ متر ارتفاع و ۶۵۰ متر طول و اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال توسط شهرداری یزد در حال احداث است.

در جریان این بازدید ها همچنین از بند خاکی شماره ۲ پارک کوهستان نیز بازدید و تصمیمات لازم اخذ شد.

استاندار یزد در ادامه در محل مخزن ذخیره سیلاب پارک کوهستان حضور یافت. سرریز بندهای ۱ و ۲ وارد این مخزن شده و تجمیع می شود.

بند انحرافی و سازه سیل بند طلایه از دیگر پروژه های مورد بازدید دکتر فاطمی بود. این سیل بند با ۴٫۵ متر ارتفاع و ۱۰۰۰ متر طول است.

به منظور اجرای پروژه سیل بند طلایه اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده و عملیات اجرایی آن با جدیت در حال پیگیری و انجام است.

وی در ادامه از پروژه مرمت بند خاکی دره زنجیر تفت بازدید کرد. این بند در بالا دست شهر تفت قرار داشته و متناسب با برآورد حداکثر بارش در دوره ۱۰۰۰ ساله احداث شده است.

دکتر فاطمی همچنین با بازدید از سیل بند حفاظتی شماره ۲ به طول ۱۳ کیلومتر، از نزدیک در جریان عملیات مرمت و اصلاح سرزیر و ورودی سیل بند قرار گرفت.

استاندار یزد در ادامه بازدیدهای امروز خود، از سیل بند های شماره ۱۰ و ۱۱ پادگان شهید صدوقی(ره) بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید ضمن بررسی آخرین اقدامات در حال اجرا در این سیل بندها، تصمیمات لازم جهت تسریع در روند اجرای اقدامات اتخاذ کرد.