به مناسبت چهل و سومین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس اولین جلسه کمیته زنان دفاع مقدس در سال جاری با هدف بررسی برنامه های این کمیته در استان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهدیه السادات حسینی مطلق در جلسه کمیته زنان ستاد گرامیداشت چهل و سومین سالگرد دفاع مقدس، با بیان اینکه بانوان نقش مهمی در دوران دفاع مقدس داشته اند، گفت: باید در برنامه های دفاع مقدس صبر و مقاومت زنان در پشت جبهه در دوران دفاع مقدس را به نسل امروز معرفی کنیم.

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری یزد با اشاره به تجلیل از زنانی که از دیروز تا امروز در عرصه دفاع مقدس نقش آفرینی کرده اند، گفت: مراسمی با عنوان «جهاد و مقاومت؛ از دیروز تا امروز» در روز چهارشنبه ۲۹ شهریور در سالن شهید پاکنژاد، همزمان با سراسر کشور و به صورت مجازی با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار می شود.

حسینی مطلق با اشاره به به اینکه فعالیت های کمیته زنان دفاع مقدس استان در قالب طرح گفتمان فاطمی و الگوی سوم زن مسلمان ادامه خواهد داشت، افزود: گفتمان فاطمی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب و نقش زنان در تمدن نوین اسلامی در کشور آغاز شده و در استان یزد نیز ذیل این کمیته پیگیری می شود.