رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد میانگین تولید روزانه نخاله های ساختمانی در این شهر را قریب ۹۰۰ تن ذکر کرد و از شهروندان خواست در زمان انجام تعمیرات و بازسازی اماکن عمومی و مسکونی از خدمات حمایتی نخاله این سازمان استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ «محمد رضا برزگر» اظهار کرد: جمع­ آوری و حمل مکانیزه پسماندهای عمرانی و ساختمانی کم حجم ناشی از تعمیرات و بازسازی، با سرویس تراکتور خاور و نیز ماشین آلات و تجهیز آنها به بازو غلطان توسط این سازمان و مشارکت بخش خصوصی مدیریت و جمع آوری می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تصریح کرد: طی برآورد تقریبی به عمل آمده روزانه ۹۰۰ تن نخاله های ساختمانی در یزد تولید می گردد و این سازمان با هدف ارتقا سطح رعایت نظافت معابر، بهداشت عمومی، بهبود منظر شهری، افزایش ضریب ایمنی و جلوگیری از سد معبر ناشی از تخلیه خاک و نخاله، نسبت به ساماندهی، ذخیره سازی موقت و حمل مکانیزه نخاله با استفاده از باکس های ویژه اقدام کرده است.

برزگر در پایان افزود: شهروندان در زمان انجام تعمیرات و بازسازی اماکن عمومی و مسکونی، به سازمان مدیریت پسماند شهرداری مراجعه کرده تا پس از برآورد کارشناسی میزان خاک و نخاله تولیدی، سرویس های حمل نخاله به آدرس درخواستی ارسال شود.