رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه اقلیم استان شرایط پرورش گاو شیری را سخت و طاقت فرسا کرده است گفت: سالانه حدود ۱۹ هزارتن گوشت قرمز در استان تولید که 70 درصد آن را واحدهای پرورش گاو شیری تامین می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ، محمد علی حاتمی زاده با اشاره به اینکه در استان یزد حدود ۱۱۵هزار ۸۴۰ راس گاو و گوساله وجود دارد که این تعداد ، ۱/۶درصد جمعیت دام سنگین کشور را شامل می شود اظهار کرد: شهرستان یزد ، مهریز ،اشکذر و تفت از لحاظ پرورش گاو شیری به ترتیب رتبه های اول تا چهارم را به خود اختصاص داده است .

وی اظهار کرد :در حال حاضر ۶۵۲ واحد گاو شیری صنعتی و ۷۶۶ واحد گاو شیری نیمه صنعتی و سنتی وجود دارد که این دام ها علی رغم شرایط اقلیمی استان یزد سالانه بیش از ۲۸۳ هزار تن شیر خام تولید می کنند که حدود ۴۰ درصد آن مازاد بوده و به استان های همجوارصادر می شود .

حاتمی زاده در این راستا افزود : ۳۱ ایستگاه جمع آوری شیر در سطح استان وجود دارد که ۲۷ مورد آن فعال بوده و روزانه حدود ۴۳۰ تن شیر خام به این ایستگاه ها وارد و بعد از آنالیز به کارخانجات فراوری مواد لبنی ارسال می شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : در راستای افزایش بهره‌وری در واحد های دامپروری با توجه به خود کفایی در تولید شیر خام ،امکانات کشتارگاهی مناسب در فراوری محصولات تولیدی ،کارخانه های تولید خوراک دام و طیور ، استفاده از ظرفیت انبار های بندر خشک در واردات نهاده های دامی و صادرات این محصولات ،مجتمع ها و پهنه های پرورش دام و طیور برنامه هایی در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ضمن بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه ها ،بهینه سازی و بهسازی واحد های پرورشی در مصرف انرژی و افزایش تولید شیر خام و گوشت قرمز است اظهار کرد:که این مهم از روش توسعه تلقیح‌مصنوعی ،استفاده از نژاد های دو منظوره و اقتصادی کردن واحد های روستایی ، ایجاد کارگاه های فراوری ضایعات کشاورزی و فراوری مواد لبنی امکان پذیر است.