مدیر مخابرات منطقه یزد گفت: به مناسبت هفته دولت ۶۸ طرح مخابراتی و همراه اول در استان یزد به بهره برداری می رسد. 

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، زارع، مدیر مخابرات منطقه یزد با گرامیداشت هفته دولت گفت: در هفته دولت ۶۸ طرح مخابراتی و همراه اول با سرمایه ای بالغ بر ۴۵۱ میلیارد ریال در زمینه‌های تاسیس، توسعه، نصب در سطح استان راه‌اندازی و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

زارع با اشاره به لزوم تحقق ارتباطی فراگیر برای تمام مشتریان، گفت: اجرای پروژه فیبرنوری یکی از اقدامات مهم مخابرات منطقه در سال جاری می باشد که تاکنون بستر سرویس تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت از طریق تانوما در شهرستان های استان ایجاد شده است و در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه در خصوص دیگر پروژه های هفته دولت توضیحاتی بیان کرد و افزود:‌ این طرح‌ها شامل تاسیس و توسعه و جایگزینی کافو نوری در ۹ مرکز، اجرای شبکه کابل و فیبرنوری در ۶ مرکز، اجرای فیبرنوری سایت BTS ، تاسیس سامانه BTS (USO) ، تعویض دکل سایت ، تاسیس ، توسعه و افزایش تکنولوژی ۲۳ سامانه BTS و ایجاد بستر سرویس اینترنت پرسرعت TD LTE تلفن همراه می باشد.

مدیر مخابرات منطقه همچنین افزایش ظرفیت پهنای باند تجهیزات دیتای کافونوری ، افزایش ظرفیت سرویس دهی به مشترکین آنلاین ADSL ، توسعه ظرفیت اینترنت پرسرعت خانگی، توسعه ظرفیت اینترنت پرسرعت خانگی، ایجاد ظرفیت زیرساخت داخل استانی، احداث ساختمان مرکز بهاباد و اجرای دیزل و نصب شارژر را از دیگر پروژه های هفته دولت دانست.