مازاد برق تولیدی نیروگاه های شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به شبکه برق سراسری منتقل شده و برای مصارف خانگی استفاده می شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، در مراسمی، تفاهمنامه ای بین شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با اداره برق منطقه ای به امضا رسید که طی این تفاهمنامه مازاد برق تولیدی نیروگاههای شرکت به شبکه برق سراسری منتقل می شود.

مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در این باره گفت: شرکت سنگ آهن برای رفع مشکل قطعی برق و تاثیرات منفی آن بر فعالیت کارخانه ها،راه اندازی دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی خودتامین را در دستور کار خود قرار داد و تابستان امسال یکی از نیروگاهها وارد مدار شد.

وی افزود: در صورت تامین گاز، ۱۰ مگاوات از نیروگاه ۲۵ مگاواتی دوم نیز تا پایان شهریور وارد مدار می شود و تا پایان آبان ماه کل نیروگاه به بهره برداری خواهد رسید.

حمیدیان تصریح کرد: با تکمیل نیروگاه دوم، تا سه ماه آینده شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ۵۰ مگاوات برق خود تامین خواهد داشت.

حمیدیان اضافه کرد: به طور قطع در بازه ای از زمان میزان تولید برق از میزان مصرف بیشتر می شود بنابراین طبق این تفاهمنامه مازاد برق تولیدی به شبکه برق سراسری منتقل می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون برق کارخانه گندله سازی توسط نیروگاه ۲۵ مگاواتی تامین می شود افزود: با افتتاح نیروگاه دوم تا پایان آبان ماه، برق پایدار کارخانه های فرآوری و خردایش قدیم، معدن سه چاهون، میشدوان، آنومالی D۸ و … نیز فراهم می شود.

خاموشی در بافق نخواهیم داشت

مدیرعامل برق منطقه ای استان یزد نیز ضمن تشکر از مدیران شرکت سنگ آهن مرکزی ایران برای راه اندازی این دو نیروگاه گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی علاوه بر کمک رسانی به اداره برق در تامین انرژی به خصوص در پیک مصرف، می تواند مازاد برق خود را برای مصارف شهری وارد شبکه سراسری کند .

وی با بیان اینکه برق مازاد شرکت سنگ آهن، برای مصارف خانگی استفاده می شود افزود: با مدیریت مصرف انرژی، خاموشی ها در شهرستان بافق به حداقل ممکن خواهد رسید.