مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: این تیم به منظور ارائه خدمات امدادی درمانی به زائران در اربعین حسینی در عمود ۵۷۸ طریق الحسین (بیمارستان الحیدریه) مستقر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر محسن حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت : قریب به ۷۰ نفر از تیم درمانی هلال احمر استان یزد اعم از پزشک عمومی و متخصص زن و مرد،پرستار ، پیراپزشک ، تکنسین فوریت های پزشکی و تکنسین دارویی ،امدادگرو عضو داوطلب به صورت شبانه روزی مستقر در درمانگاه هلال احمر عمود ۵۷۸ خدمت زائران همزمان با اربعین حسینی هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : اقدامات درمانی چون ویزیت ،خدمات پرستاری، تزریقات، پانسمان، سرم تراپی، اکسیژن تراپی، تجویز دارو و … به صورت شبانه روزی به زائران ارائه می‌شود.

وی گفت : این تیم از ۳۰ مرداد ماه ۱۴۰۲ بمدت هیجده روز در بیمارستان الحیدریه عمود ۵۷۸ مستقر وخدمات درمانی و امدادی را به زائرین اربعین ارائه می دهند.

این مقام مسئول با بیان اینکه هر امدادگر و کادر درمان اعزامی، نایب یک شهید میهن‌مان در این مسیر و خدمت عاشقانه خواهد بود عنوان کرد : همچنین تیم امداد و نجات هلال احمر استان با ۱۰ خودرو عملیاتی و امدادی ( آمبولانس و خودرو تک کابین و کامیونت سنگین ) متشکل از ۲۰ نفر نیرو امدادی نیز به عراق جهت خدمات در درمانگاه‌های هلال احمر اعزام می شوند.

حرازی زاده یزدی خاطر نشان کرد : پوشش خدمات درمانی و امدادی در عراق با جمعیت هلال احمر و با مدیریت مشترک با مرکز پزشکی سازمان حج و زیارت است که در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه، نسبت به پوشش این خدمات در عراق فعالیت می‌کنیم.