استاندار یزد از آزادگان به عنوان مدال های افتخار ملت بزرگ ایران یاد کرد و گفت: صیانت آزادگان ایران اسلامی از شخصیت انقلابی و روح رزمندگی خود علیرغم شکنجه ها و سختی های دوران اسارت، در دنیا بی نظیر است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ استاندار یزد در مراسم بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، آزادگان را مدال های افتخار ملت بزرگ ایران دانست و گفت: براساس آیه شریفه «لَیسَ لِلاِنسانِ اِلّا ما سَعیٰ»، بهره مندی از خزانه غیب الهی منوط به تلاش، فداکاری و مقاومت افراد و ملت هاست و افراد و ملل منفعل از آن بهره ای نخواهند برد.

وی با بیان اینکه یکی از سنت های الهی، کسب موفقیت و افتخارآفرینی در پی تلاش های مستمر و جدی است، اظهارداشت: همه افراد و ملت ها فارغ از دین و مذهب، با برنامه ریزی و تلاش مستمر به موفقیت دست می یابند اما پروردگار متعال به انسان های موحد و ملت های جهادگر و ایثارگر توجه بیشتری دارد.

استاندار یزد، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) ضمن دعوت مردم به این حوزه ها، خود پیشقدم و پیشقراول این عرصه بودند و شما آزادگان محصول ایجاد چنین فضایی هستید.

دکتر فاطمی در ادامه به جایگاه والای آزادگان و بخشی از سختی های دوران اسارت آن ها اشاره کرد و افزود: در هیچ کجای دنیا، جوانان با وجود شرایط بسیار سخت و شکنجه های ناجوانمردانه، همچون آزادگان ما شخصیت انقلابی، ایمانی و روح رزمندگی خود را حفظ و صیانت نکرده اند.
وی با قرائت آیه شریفه «فانّ مع العسر یسرا، انّ مع العسر یسرا؛ اگر سختیها را تحمّل کردید، خدای متعال درهای فَرَج را خواهد گشود» گفت: بازگشت آزادگان به کشور، امری بعید به نظر می رسید اما طبق آیه شریفه «وَ مَن یَتَّقِ اللهَ یَجعَل لَهُ مَخرَجًا ٭ وَ یَرزُقهُ مِن حَیثُ لا یَحتَسِب» به برکت مجاهدت و ایستادگی جوانان ما، ممکن شد.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت و جایگاه راهیان نور در کلام رهبر معظم انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: سخنان ایشان مبنی بر اینکه «راهیان نور در واقع فناوریِ استفاده از ثروت عظیم و معدن طلای دوران دفاع مقدس است»، مؤید اهمیت این حرکت عظیم فرهنگی است.

دکتر فاطمی با بیان اینکه تبیین «تاثیر ایستادگی و مقاومت پای آرمان های بزرگ در ماندگاری ملل»، یکی از ماموریت های بزرگ در این مقطع زمانی است اظهارداشت: با توجه به حدیث «إنَّ الحَیاةَ عَقیدَةٌ و جِهاد» حیات واقعی به اعتقاد و جهاد در راه خداست بر این اساس آزادگان تبلور واقعی این حدیث هستند.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش از تشکیل شرکت پیشکسوتان ماندگار غدیر یزد به عنوان یکی از اقدامات مبارک صورت گرفته در استان یادکرد و گفت: این مجموعه با فعالیت در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، خدمات خوبی به آزادگان و سایر مردم ارائه می کند.

دکتر فاطمی در پایان از نگاه ویژه به این مجموعه؛ با توجه به جامعه مخاطبین آن اشاره کرد و از حمایت جدی از فعالیت ها و برگزاری جلسات مشترکی جهت پیشبرد برنامه های این مجموعه خبرداد.