رئیس پلیس راه مهریز توصیه های ترافیکی مربوط به ایام اربعین حسینی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ سرهنگ آقابابایی رییس پلیس راه مهریز گفت: زائران گرامی قبل از آغاز حرکت از سلامت فنی وسیله نقلیه خود اطمينان حاصل نموده و مدارک رانندگی خود را به همراه داشته باشند و همچنین از اتمام زمان بیمه نامه شخص ثالث وسیله نقلیه خود اطمينان حاصل فرمایید و در صورت اتمام ،حتما تمدید نمایید.

وی با تاکید بر اینکه ایمنی و سلامت شما در سفرها مستلزم همراهی و همکاری شما با پلیس و منوط به رعایت دقیق مقررات است افزود: زائران عزیز با مدیریت زمان سفر اعم از استراحت قبل از آغاز سفر ، اطلاع یافتن از وضعیت دقیق طول مسیر و همچنین اختصاص زمان بیشتر برای سفر، سفری ایمن و به دور از حوادث رانندگی را تجربه کنید.

رئیس پلیس راه مهریز به زائران توصیه کرد: پیش بینی های هواشناسی اعم از طوفان، خیزش گردوغبار و بارندگی را مدنظر قرار داده و به محض وقوع شرایط خاص در محلی ایمن و خارج از سواره رو متوقف شوید‌ و همچنین با رعایت سرعت مطمئنه و اجتناب از تغییر مسیر های ناگهانی از وقوع تصادفات احتمالی پیشگیری نمائید.

وی تصریح کرد: به هنگام وقوع عیب و نقص فنی برای وسیله نقلیه، الزاما در شانه راه یا توقفگاه توقف نموده و برای هشدار به دیگران از علائم هشیاری به ویژه مثلث شبرنگ خطر استفاده کنیم.

اقابابایی بیان کرد: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با تلفن گویای ۱۲۰ و شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی تماس شما هموطنان و زائران گرامی است و از این طریق میتوانید از آخرین وضعیت ترافیکی و محدودیت ها و ممنوعیت های اعمال شده مطلع شوید.

وی افزود: مسئولین و کارشناسان پلیس راهور فراجا، آخرین وضعیت ترافیکی و جوی معابر مواصلاتی کشور را از طریق رسانه های گروهی به اطلاع شما زائران گرامی می رسانند.

وی اظهار کرد: پلیس راهور با اجرای طرح ترافیکی اربعین حسینی و با بکارگیری حداکثر ظرفیت انسانی و تجهیزات خود و استقرار در معابر برای انضباط بخشی به ترددها و پیشگیری از تصادفات احتمالی به صورت شبانه روزی در خدمت شما زائران گرامی می باشد.

وی خستگی و خواب آلودگی، سرعت غیرمجاز و شتابزدگی در رانندگی را از علل عمده تصادفات در زمان بازگشت زائران عنوان و توصیه کرد: از سلامت سیستم روشنایی خودرو اطمينان حاصل نمایید و از آنجایی که پوشش مشکی عموم زائران حسینی به ویژه در شهرهای مرزی منجر به کاهش دید رانندگان می گردد، با دقت رانندگی نمایید.

رئیس پلیس راه مهریز با بیان اینکه آخرین اخبار، تمهیدات و رویدادهای ترافیکی را از طریق رسانه ملی جویا شوید به زائران توصیه کرد: برای متوقف نمودن خودروها در شهرهای مرزی از پارکینگ های مجاز و تحت نظارت مراجع ذیربط استفاده نمایید.