سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان یزد از هوشمند سازی بازرسی بر بازار میوه استان به منظور برقراری عدالت در نظارت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ نشستی در راستای طراحی نرم افزار هوشمند سازی بازرسی و نظارت بر بازار میوه با حضور محمد علی حاتمی زاده سرپرست سازمان جهادکشاورزی استان ، مشرف رئیس اتحادیه صنف میوه و تره بار ، جمعی از مدیران وکارشناسان جهادکشاورزی مرتبط با بحث بازار برگزار شد.

در این نشست محمد علی حاتمی زاده با اشاره به اهمیت نظارت بر بازار میوه اظهار کرد : با اجرای هوشمندسازی بازرسی ها می توانیم اطلاعات بیشتر و دقیقتری بدست آورده و تحلیل درستی از این داده ها و اطلاعات داشته باشیم که مهمترین و اصلی‌ترین نتیجه آن برقراری عدالت در بازرسی هاست.

وی افزود: اطلاعات به دست امده از این نظارت ها باید درسیستم ذخیره سازی شده و تحلیل آماری شود که این امر در زمینه های مختلف از جمله پراکندگی مکانی ، آسیب شناسی قیمت ها ، شناسایی گلوگاه های فساد و پیشگیری از تخلفات با اهمیت است .

به گفته سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان هدف سازمان کمک به بازار میوه بوده و در این راستا ، خواستار همکاری رئیس اتحادیه صنف میوه و تره بار هستیم.

اکبرزاده مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی نیز در این جلسه با بیان اینکه درسیره پیامبر و ائمه بر نظارت در بازار بسیار تاکید شده است افزود :این جلسه نويد یک حرکت خوب بوده که قدم اول آن شفاف سازی وکسب اطلاعات دقیق است.

وی با اشاره به اینکه نظارت انجام شده بر بازار بسیار خوب بوده است ،گفت :امیدواریم این اقدامات باعث ایجاد تعادل در بازار شود تا نفع آن به مردم که ولی نعمتان ماهستند، برسد.