سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برگزاری سومین رویداد غذاهای محلی ایران زمین با رویکرد خوراک های ماه محرم در یزد خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری یزدتیتر؛ هما خورشیدی با اعلام این خبر گفت: سومین رویداد غذاهای محلی ایران‌زمین برای سومین سال متوالی همراه با برنامه‌های جنبی ویژه ماه محرم از ۲۱ تا ۲۶ مردادماه سال جاری از ساعت ۲۰ تا ۲۳ در محل حسینیه ثارالله یزد برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد مهم‌ترین نکته این رویداد را حمایت از مشاغل خانگی و بانوان سرپرست خانوار عنوان کرد.

خورشیدی ادامه داد: هدف از این رویداد، انجام کارهای خیرخواهانه و آشنایی مردم با غذاهای محلی در ایران که چه در شهرها و چه در روستاها پخت و طبع می‌شود، هست.

او افزود: این رویداد، در پنج بخش غذای اصلی، پیش‌غذا، نان و لبنیات، دسر و ادویه‌جات برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت گردشگری با بیان اینکه هزینه غرفه برای کمیته‌های تخصصی گردشگری استان با تخفیف در نظر گفته می‌شود، تصریح کرد: این رویداد با همکاری موسسه فرهنگی هنری هفت دری یزد، بسیج مداحان، کمیته مذهبی، کمیته گردشگری خوراک و نوشیدنی استان و نیز انجمن گردش خوراک و نوشیدنی دونار برگزار می‌شود.

افرادی که تمایل به شرکت در این رویداد را دارند می‌توانند جهت کسب اطلاعات تا سیزدهم مرداد با شماره ۰۹۱۳۹۵۳۵۷۷۲ تماس حاصل نمایند.