مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از آماده باش نیروهای امدادی هلال احمر در مرکز استان و شهرستان ها برای پوشش امدادی برای مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان در خصوص امداد رسانی جمعیت هلال احمر در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: با توجه به اینکه در برخی شهرستان‌ها مراسم عزاداری به شکل بسیار وسیعی برگزار می‌شود تمام نیروهای امدادی برای پوشش امدادی در آماده باش قرار خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: میزان استفاده از نیروهای امدادی در استان‌ و شهرستان‌ها با توجه به نیاز و وسعت مراسم متفاوت است اما نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در تمام شهرستان‌ها در آماده باش کامل به‌سر می‌برند تا به عزاداران حسینی ارائه خدمت کنند.

حرازی زاده عنوان کرد :در مرکز استان تیم واکنش سریع، تیم آنست و تیم کوهستان تفت ( ۱۲ نفر روز امدادگر به همراه ۲ دستگاه آمبولانس و ۳ دستگاه خودرو کمک دار ) به همراه تیم‌های عملیاتی شهرستان یزد همراه با برپایی ایستگاه سلامت نیز اماده باش و مراسم‌های مرکز استان را پوشش خواهند داد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : با توجه به مراسمات در روستاهای اطراف استان خانه‌های هلال نیز آماده باش و اماده ارائه خدمات در مراسمات میباشند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد عنوان کرد : همچنین در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی تمام پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری استان ( ۱۲ پایگاه ثابت و ۱ پایگاه موقت ) که ۶۵ نفر روز امدادگر و نجاتگر داوطلب با ۱۰ دستگاه آمبولانس، ۱۱ دستگاه خودروی نجات و چهار خودرو کمک‌دار آماده ارائه خدمات هستند.

حرازی زاده در پایان گفت : شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.