نشست هم اندیشی مدیران، نمایندگان و متخصصان صنعت لعاب، کاشی و سرامیک ایران و اسپانیا در محل خانه صمت استان یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ، نشست هم اندیشی مدیران، نمایندگان و متخصصان صنعت لعاب، کاشی و سرامیک ایران و اسپانیا ، در محل خانه صمت استان یزد برگزار شد.

در این نشست که با حضور سیدعلی اکبر کلانتر، رئیس خانه صمت استان یزد و رئیس انجمن لعاب و رنگدانه های سرامیکی ایران برگزار شد، مدیرعامل یکی از بزرگترین شرکت های اسپانیا در زمینه ساخت تجهیزات کوره ذوب مداوم لعاب با تکنولوژی روز دنیا و همچنین فیلترهای سرامیکی کنترل آلودگی اگزوزهای صنعت کاشی با قدرت تحمل دمای بالای گازهای کوره و همچنین عضو مرکز فناوری سرامیک کشور اسپانیا حضور داشت.

نماینده هیئت مدیره انجمن کاشی و سرامیک ایران و استان یزد، مدیرعامل مرکز فناوری سرامیک استان، مشاور زیست محیطی خانه صمت استان و تعدادی از متخصصین با تجربه صنعت لعاب و کاشی کشور از استان فارس نیز  در این نشست حضور داشتند.

در این جلسه در خصوص راه های ارتقاء سطح تکنولوژی کوره های لعاب کشور از طریق ساخت داخل نمودن بخش مهمی از تجهیزات این کوره ها با هدف بازسازی و نوسازی تکنولوژی صنعت لعاب و کاشی کشور بر اساس تکنولوژی روز دنیا و کاهش قیمت این تجهیزات بحث و بررسی شد.

در ادامه این نشست در خصوص مسائل کاهش شدت مصرف انرژی در صنعت لعاب و همچنین تهیه طرح جامع کنترل مسائل زیست محیطی صنعت کاشی، سرامیک، لعاب و … همفکری و تبادل نظر شد.