طی گشت مشترک یک واحد رستوران در شهرستان خاتم پلمب شد‌.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مسعود سعیدی پناه اردکانی؛ سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان خاتم از پلمپ یک واحد رستوران به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی، طی گشت مشترک بازرسان شبکه دامپزشکی و مرکز بهداشت شهرستان خبر داد.

وی در این زمینه گفت: این واحد صنفی، به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی و محیط، شرایط نگهداری نامناسب، بهداشت فرآورده های خام دامی نامطلوب ضمن گزارش مسمومیت بعد از مصرف غذا در این واحد، پلمپ شد.

سعیدی پناه در ادامه بیان کرد: طبق هماهنگی های انجام گرفته، برنامه بازدید مشترک از اماکن و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی (فروشگاه ها، رستوران ها ، قصابی ها و مرغ فروشی ها) به منظور برخورد با موارد تخلف بهداشتی تهدیدکننده سلامت عمومی، بصورت متناوب انجام می گیرد.

وی به کلیه کارکنان مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی توصیه می نمایند: که از انجام هرگونه تخلف و تقلب در حیطه مواد خام دامی و لبنی به شدت پرهیز نموده و ضمن رعایت کامل اصول و شرایط بهداشتی از به خطر انداختن سلامتی شهروندان و هموطنان عزیز اجتناب نموده و نهایت دقت و تلاش خود را در رعایت موازین و مقررات بهداشتی انجام دهند؛ چرا که اداره دامپزشکی شهرستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و نقض قوانین بهداشتی فرآورده های خام دامی مراتب را پیگیری و ضمن ارجاع پرونده متخلفین به دادگستری جهت صدور حکم مجازات، از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد نمود.

سرپرست دامپزشکی خاتم از شهروندان خواست در اسرع وقت موارد تخلف بهداشتی در مراکز تولید وعرضه انواع فراورده های خام دامی و لبنی را به اداره دامپزشکی شهرستان با شماره تماس های ۱۵۱۲ و۳۲۵۷۲۳۹۶ گزارش نمایند.