استاندار یزد با اشاره به انطباق کامل سند یزد نوین با برنامه وزیر جهاد کشاورزی گفت: "تولید پایدار و بهره ور" و "ارتباط بخش کشاورزی با حوزه دانش بنیان " دو مسئله مهم و مورد پیگیری در جهاد کشاورزی استان است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر مهران فاطمی در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، از مهندس ابوالفضل وکیلی به عنوان مدیری کارآمد، مردمی و جهادی نام برد و اظهار کرد: روحیه تواضع و فروتنی، پیگیری، دلسوزی و در راس آن اخلاص در کار از مهم‌ترین ویژگی‌های ایشان است.

وی با بیان اینکه رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی نیز از بدنه مجموعه جهاد کشاورزی است، گفت: مهندس حاتمی‌زاده در یک منطقه محروم و کمتر برخوردار که معیشت اکثر ساکنین آن کشاورزی است، رشد پیدا کرده و با همت و تلاش به این جایگاه رسیده است.

دکتر فاطمی برنامه تحولی دولت سیزدهم را اساس برنامه وزیر جهاد کشاورزی دانست و گفت: این برنامه‌ها که با سند یزد نوین انطباق کامل دارد باید با قدرت و قوت پیگیری شود.

استاندار یزد با تاکید بر لزوم تولید پایدار و بهره‌ور، خاطرنشان کرد: تولید و خودکفایی تصادفی ارزش چندانی نداشته و باید از منابع پایه نظیر آب و نهاده‌ها نهایت استفاده را کرد.

وی ادامه داد: با معرفی یزد، به عنوان استان هدف بهره‌وری در کشور در آخرین جلسه هیئت دولت توسط رئیس جمهور، این مهم باید بیش از پیش دنبال شود.

دکتر مهران فاطمی با اشاره به اهمیت پیوند بخش کشاورزی و دانش بنیان، اذعان کرد: برخلاف حوزه صنایع و پزشکی، بخش کشاورزی با حوزه دانش بنیان فاصله زیادی داشته و کمتر به این مقوله پرداخته شده است.

وی از منابع انسانی، به عنوان مهم‌ترین ثروت در مجموعه جهاد کشاورزی نام برد و گفت: نگرانی و دغدغه فعلی در این زمینه، خالی شدن مجموعه جهاد کشاورزی از منابع انسانی و کارشناسان بخش فنی به دلیل دشواری های این حوزه است.

در این مراسم مهندس وکیلی تکریم و مهندس حاتمی زاده به عنوان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان یزد معرفی شد.