مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع و آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب یزد گفت: ۲۰ درصد از کل تولید سالانه آب در بخش شرب و بهداشت استان یزد در کولر‌های آبی مصرف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سیاوش پاکدل، مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع  و آب  بدون درآمد شرکت آبفای یزد گفت: امسال در مرکز استان با افزایش ۹ درصدی مصرف آب مواجه هستیم که یکی از دلایل آن گرمای فوق العاده‌ای است که نسبت به شرایط نرمال وجود دارد.

وی افزود: کولر‌های آبی از پرمصرف‌ترین لوازم مصرف کننده آب در فصل گرم هستند به طوریکه ۲۰ درصد از کل تولید سالانه آب در بخش شرب و بهداشت استان یزد در کولر‌های آبی  مصرف می‌شود.

مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع  و آب بدون درآمد  شرکت آب و فاضلاب ادامه داد: یکی از دلایل مصرف زیاد آب در کولر‌های آبی، قرار گرفتن آن‌ها در معرض مستقیم نور آفتاب است و با توجه به اینکه اکثرا رنگ تیره دارند، سقف و بدنه کولر آبی گرم شده و دما در سقف کولر به ۷۵ درجه سانتی گراد می‌رسد.

وی اظهار داشت: دمای کولر آبی با نصب سایه بان تا حدود ۲۵ درجه کاهش می‌یابد و از میزان مصرف آب آن نیز تا ۲۰ درصد کاسته می‌شود.