رییس ستاد درآمدها و تجهیز منابع استان یزد با اشاره به دستورالعمل بند(ب)تبصره 19 قانون بودجه سال 1402 کل کشور گفت: براساس این دستور العمل مازاد درآمد‌های استان به خود استان واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي يزد در نشست ستاد درآمدها و تجهيز منابع استان خواستار استفاده از ظرفیت دستورالعمل بند(ب)تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور شد.

مجید دهقانی‌زاده با بیان اینکه می‌توان با وصول مطالبات از محل قانون یک درصد فروش معادن درآمدهای مصوب را تحقق بخشید و از ظرفیت مازاد آن نیز بهره برد، گفت: تحقق مصوب درآمد استانی وظیفه و تکلیفی است که ستاد درآمدها و تجهيز منابع استان در راستای تحقق آن پیگیری و اقدام می‌کند.

وی دستورالعمل بند(ب)تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را فرصت مناسبی برای ایجاد انگیزه در تحقق درآمدهای استانی دانست و اظهار داشت: اعتبار به دست آمده از محل مازاد درآمد بر اساس این دستورالعمل به نسبت مساوی ۵۰ درصد برای اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به استان اختصاص می‌یابد.

محمدرضا حدادزاده دادستان عمومی و انقلاب استان يزد نیز در این نشست با تاکید بر تسریع در وصول مطالبات مالیاتی شرکت‌های بزرگ استان، گفت: تمام واحدها و صنایع معدنی مشمول قانون یک درصد فروش معادن با اولویت در دستور کار استان قرار گیرد تا ضمن جبران کسری بخش مصوب درآمدهای قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کشور، از مواهب آن نیز استان یزد بهره‌مند شود.

در ادامه محمد دهقان منشادی مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان به ارایه گزارش تحقق درآمدهای عمومی استان در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ پرداخت و گفت: مصوب درآمدهای عمومی استان در سه ماهه نخست امسال، ۴ هزار ۳۴۱ میلیارد تومان بوده است.

سپس نجف‌زاده سرپرست اداره‌کل امور مالیاتی استان نیز به تشریح آخرین وضعیت وصول درآمدهای مالیاتی سه ماهه نخست نسبت به درآمد مصوب و پیش‌بینی میزان وصول درآمد تا پایان سال ۱۴۰۲ پرداخت و اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال جمع کل مالیات‌های مستقیم و کالاها و خدمات در مجموع ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۳درصد رشد داشته است.

در پایان این نشست نیز از سوی اداره کل صنعت، معدن و تجارات استان آخرین وضعیت وصول درامد حاصل از فروش یک درصد معادن موضوع جزء پنج الف ماده ۴۳ ردیف ۱۶۰۱۸۷ تشریح شد.