استاندار یزد با تمجید از شخصیت برجسته "استاد مهدی آذریزدی" به عنوان یکی از نویسندگان بزرگ استان و کشور گفت: لازم است با برنامه ریزی های دقیق رویدادهای ادبی "مهدی آذریزدی" در سطح ملی و بین المللی برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر فاطمی در آئین بزرگداشت استاد مهدی آذر یزدی؛ پدر ادبیات کودک و نوجوان، کتاب را غذای روح انسان دانست و گفت: قصه و داستان یکی از مهمترین ابزارهای ساخت شخصیت کودکان و نوجوانان است.

استاندار یزد ادامه داد: بخش اعظم شکل گیری شخصیت کودکان ایرانی، مرهون داستان‌های پر حکمت و آموزنده پدربزرگ ‌ها و مادربزرگ ها و قصه‌های استاد مهدی آذر یزدی است.

وی از مهدی آذر یزدی به عنوان یکی از نویسندگان بزرگ استان و کشور یاد کرد و اظهار داشت: امیدواریم با تربیت شخصیت هایی نظیر مهدی آذر یزدی، یزد کماکان پیشقراول حوزه ادبیات کودک و نوجوان در کشور باشد.

دکتر فاطمی با اشاره به نقش برگزاری رویدادهای ادبی، تکریم شخصیت های ادبی و ترویج و تبیین آثار آنها در گسترش جریان کتاب و کتابخوانی، گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از برنامه های مهم مورد پیگیری استان است.

عالی ترین مقام اجرایی استان اظهارداشت: افزایش کتابخوانی و انس با کتاب سبب کاهش آسیب های اجتماعی و بالندگی روز افزون استان می شود.

وی سخنان رهبر معظم انقلاب پیرامون آثار مهدی آذر یزدی را موید جایگاه و شخصیت برجسته این نویسنده بزرگ کشور دانست و اضافه کرد: باید برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری رویدادهای ادبی «مهدی آذر یزدی» در سطح ملی و بین المللی صورت گیرد.