وزیر میراث فرهنگی بااشاره به اینکه شهرستان خاتم یکی از نقاط محروم کشور است گفت: سرچشمه نهر مسیح از ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ سید عزت الله ضرغامی در حاشیه بازدید از سرچشمه نهر مسیح گفت: هرات به دلیل فاصله طولانی از شهر یزد نیاز به طراحی و ایجاد انگیزه دارد تا گردشگران این مسیر طولانی را طی کنند و لذا باید عقب‌ماندگی‌ها جبران شود.

ضرغامی با اشاره به اینکه هر چه این مناطق رونق بیشتری بگیرد فرصت خوبی برای گردشگری و برای مردم خواهد بود، افزود: در حال حاضر شهر هرات مشکل اقامتی دارد و با رفع مشکل اقامتی قطعا گردشگران خارجی و داخلی جذب خواهند شد.

ضرغامی با اشاره به بازدید از قلعه محمدباقری نیز گفت: این قلعه موقعیت خوبی در شهر هرات دارد و لازم است با فراهم آوردن طرح جامعی برای این مناطق کار بزرگی طراحی و اجرا شود.

او تأکید کرد: مسائل این مجموعه باید زودتر حل و فصل شود. لازم است از مناطق ارزشمند میراثی و طبیعی حفاظت شود و مرمت و بازسازی به خوبی انجام شود.

او در پایان گفت: هرات به دلیل فاصله طولانی از شهر یزد نیاز به طراحی و ایجاد انگیزه دارد تا گردشگران این مسیر طولانی را طی کنند و لذا باید عقب‌ماندگی‌ها جبران شود.