شهردار یاسبرین مجارستان با اشاره به اینکه علاقه مند تقویت پیمان خواهرخواندگی یزد و یاسبرین هستیم گفت: بندهای روی کاغذمانده تفاهم خواهرخواندگی یزد و یاسبرین اجرایی شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ «لورانت بودای» در دیدار با شهردار و مدیران شهرداری یزد اظهار داشت: در درجه اول تشکر می کنم از دعوت شهردار و هیئت ایرانی و تا این لحظه سفر بسیار خوبی به شهر یزد داشتیم.

وی ادامه داد: یک تاریخچه قدیمی بین یزد و یاسبرین وجود دارد ولی پس از تفاهم خواهرخواندگی در حال تلاش برای تقویت این رابطه هستیم.
شهردار شهر یاسبرین مجارستان گفت: ما نقطه مبدا را همانگونه که سی سال قبل شروع کردیم الان هم می‌خواهیم ادامه دهیم و در زمینه‌های مختلف این موضوع را تقویت کنیم.
بودای خاطرنشان کرد: من احساس می‌کنم که در یاسبرین هستم و علاقه‌مند هستم هر آن چیزی که الان روی کاغذ مانده را اجرا کنیم و این راه را در کنار شهرداری یزد ادامه دهیم.
وی بیان کرد: تا این لحظه از میهمان نوازی مردم یزد تشکر می‌کنم و امیدوارم در زمانی که در یزد حضور دارم خیلی از مسائل را به عنوان آموزش یاد بگیرم.
شهردار شهر یاسبرین مجارستان بیان کرد: افتخار من این است که سنبل یاسبرین را به این زیبایی و با ظرافت در شهر یزد و موزه نگهداری می‌کنید و این برای ما بسیار ارزشمند است.
بودای افزود: آن چیزی که قابل پیگیری است و امکان وارد کردن آن در سند و تفاهم وجود دارد را پیگیری می‌کنیم و پس از آن هم پیگیری لازم برای تحقق آن را انجام می‌دهیم.
«بلا بالوگ» معاون شهردار یاسبرین مجارستان هم در این نشست اظهار داشت: نظر ما بر این است که بتوانیم تفاهم‌نامه‌های اقتصادی و ظرفیت‌هایی که امکان فعالیت و همکاری وجود دارد را بین دو کشور و دو شهر یاسبرین و مجارستان تقویت کنیم.