مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد از خرید بیش از ۵ هزار تن گندم توسط سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ یدالله جواد پور اظهار کرد: تعهد خرید گندم مازاد بر مصرف استان یزد در سال جاری ۵هزار تن تعیین شد ولی با برداشت گندم از ۷۰درصد از مزارع استان تا کنون بیش از ۵هزار تن گندم خریداری و در سامانه سیفا ثبت شده است.

گفتنی است که در سال جاری نسبت به سال گذشته ۷۶ درصد افزایش خرید گندم داشته ایم که این را مدیون لطف خداوند ، دستان زحمتکش کشاورزان عزیز استان ، تهیه و تدارک نهادهای کشاورزی به نحو شایسته توسط سازمان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه ،مشورت های علمی و کارشناسی همه کارشناسان بخش اعم از دولتی و خصوصی هستیم .

اشاره میگردد که قیمت هر کیلو گندم از جانب دولت ۱۵ هزار تومان تعیین گردیده که علی الحساب به ازای هر کیلو ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان به حساب کشاورزان واریز میگردد و مابه التفاوت ان در اینده نزدیک به حساب ان ها واریز خواهد شد .

لازم بذکر است علاوه بر مبلغ ۱۵ هزارتومان به ازای هر تن گندم تحویلی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به عنوان کرایه ی حمل به کشاورزان کشت قرار دادی گندم پرداخت خواهد شد ؛البته تا کنون از مقدار ۶۱/۷میلیارد تومان طلب گندمکاران استان مبلغ ۲۱/۷ میلیارد تومان پرداخت شده است.

امید است که دولت با پرداخت به موقع پول کشاورزان انگیزه بیشتری را برای تحویل گندم های باقی مانده در گندمکاران ایجاد نماید