کلان پروژه سلامت معنوی در انتقال خون استان یزد با هدف ارتقای سلامت معنوی در اهداکنندگان خون و کارکنان انتقال خون آغاز به کار کرد‌.
  • به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر سید محمدرضا آقایی میبدی مدیر کل انتقال خون استان ضمن تایید این خبر گفت: اهدای خون یک امر خداپسندانه و نوعدوستانه است که بر تمامی ابعاد سلامت شامل سلامت معنوی،جسمی، روانی و اجتماعی تاثیرگزار است.

دکتر سید محمد رضا آقایی میبدی افزود: ایرانیان به ویژه یزدی ها در اهدای خون حضور فعال دارند و به منظور ارتقای سلامت معنوی در اهداکنندگان، پرسنل انتقال خون و به منظور جذب اهداکنندگان جدید به این امر با نیت خیرخواهانه و معنوی کلان پروژه “ارتقای معنوی در انتقال خون” بصورت یک پروژه پژوهشی ،علمی ،آموزشی و مداخله گر تهیه و تدوین و اجرا می شود.

وی خاطر نشان کرد: در این پروژه ابتدا با نظر نخبگان ،صاحب‌نظران و مراجعه کنندگان مواد آموزشی استخراج و سپس بسته آموزشی و مداخله ارتقای معنوی تدوین و در گروههای اهداکنندگان، پرسنل و افرادی که تمایل به اهدا دارند و بعنوان اهداکنندگان جدید نام می گیرند اجرا و مداخله می شود.

دکتر آقایی خاطرشنان کرد: ارتقای دیدگاه بینش و آگاهی اهداکنندگان، جذب جوانان و بانوان بیشتر بعنوان اعضای جدید جامعه اهداکنندگان و پوشش بیشتر جامعه برای اهدای خون و مشارکت اجتماعی بیشتر یا دیدگاه معنوی و انسان دوستانه، همچنین ارتقای خدمات از اهداف این طرح می باشد.

آقایی در پایان گفت: تهیه و تدوین بسته آموزشی، اجرای طرح آموزشی در دوره ۳ ساله و برگزاری دوره های آموزشی، مداخله های لازم و تعیین معیارها و سنجش آن در سلامت معنوی و روان معنوی از برنامه های طرح است که با کمک استادان روانشناسی اسلامی و معنوی ،اساتید پزشکی و اساتید حوزه و دانشگاه برگزار می گردد.

این طرح با همکاری مشترک مرکز تحقیقات سلامت معنوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد و اداره کل انتقال خون استان یزد