سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان ابرکوه از توقیف محموله ۲ تنی تخم مرغ بدون مجوز حمل بهداشتی قرنطینه ای قبل از خروج از استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر حسن شیخی بیان نمود: این محموله که بدون گواهی حمل قرنطینه ای و به شکل غیر قانونی قصد خروج از استان را داشت در محل ایست بازرسی فراغه توقیف شد.
وی افزود: مأموران انتظامی ایست و بازرسی فراغه حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک شده و پس از بازرسی محموله ی ۲تن و ۴۰۰ کیلویی بدون مجوز کشف شد که برای سیر مراحل قانونی آن را در اختیار دامپزشکی قرار دادند.
سرپرست دامپزشکی شهرستان در ادامه گفت: از آنجایی که مواد خام دامی در صورت عدم رعایت شرایط زنجیره سرد در مراحل حمل و توزیع از قابلیت فساد پذیری بالایی برخوردار است، از همشهریان خواست برای اطمینان از سلامت این محصولات، هنگام خرید انواع فرآورده‌های خام دامی دقت لازم از تاریخ تولید و نحوه نگهداری و… داشته باشند.
ایشان همچنین بیان نمود : الزامی است عوامل توزیع مواد خام دامی از دامپزشکی شهرستان مبدا گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای اخذ کنند و در شهرستان مقصد تحت نظارت دامپزشکی محموله در اماکن نگهداری و عرضه مجاز تخلیه شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد : هماهنگی مطلوبی بین ادارات نظارتی و بهداشتی در شهرستان ابرکوه وجود دارد و ما امیدواریم بتوانیم با نظارت بر فراورده های خام دامی قدم خیری برای شهروندان برداریم.