مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد از بروز حادثه در ارتفاعات دربید و فوت کوهنورد و سنگ نورد ۲۹ ساله اهل بوانات استان فارس بر اثر سقوط از ارتفاعات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت : روز گذشته ساعت ۱۷:۵۰ گزارشی مبنی بر سقوط یک سنگ نورد و کوهنورد ۲۹ ساله اهل بوانات استان فارس در ارتفاعات و کوه‌های دربید ( منطقه کلمند ) رسید و بلافاصله تیم واکنش سریع استان و تبم پشتیبان ( متشکل از ۹ نفر نیرو امدادی ) با دو دستگاه خودرو امدادی به محل حادثه اعزام شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: پس از رسیدن تیم عملیاتی و نجاتگران به محل حادثه و پیمودن مسیر و پس از ارزیابی و دسترسی به جسد متوفی و تثبیت بر روی بسکت، او را به پایین ارتفاعات منتقل و تحویل عوامل ذیربط و نیروی انتظامی داده شد .
وی با بیان اینکه این کوهنورد هنگام سنگ نوردی و بعلت بیرون آمدن ابزار از ارتفاع ۳۰ متری سقوط کرده است و با اشاره به شرایط منطقه کوهستانی یزد و شهرستانهای استان و حوادث متعددی که برای کوهنوردان در این روزها رخ می‌دهد تأکید کرد: شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره ندای امداد ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.
حرازی زاده ضمن قدردانی از امدادگران و نجاتگران هلال احمر که همیشه در همه جا آماده خدمت رسانی به آسیب دیدگان هستند، عنوان کرد: از شهروندان انتظار داریم نکات ایمنی را با توجه به وضعیت منطقه و حوادث متعددی که در کوهستان اتفاق افتاده رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.