معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد گفت: در سه ماهه ابتدای سال جاری تا پایان خردادماه جمعا یک هزار و 486 مورد عملیات امداد و نجات در سامانه آماری این سازمان ثبت شده و جان ۱۸۵ نفر از شهروندان یزد نجات یافته است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر به نقل از روابط عمومی آتش نشانی یزد، محمد باقری میدانی، معاون عملیات آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان خردادماه یک هزار ۴۸۶ مورد امدادرسانی آتش سوزی و حادثه در این سازمان ثبت شده است.

وی با بیان این‌که از تعداد کل مأموریت های سه ماه امسال ۶۰۵ مورد آتش سوزی و ۵۲۴ مورد دیگر حوادث را شامل شده است،‌ افزود: در مجموع این عملیات‌‍‌ها یک هزار و ۴۸۶ مورد اعزام ناوگان بوده که توسط امدادگران این سازمان انجام شده است.

معاون عملیات آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد با بیان این‌که در مجموع جان ۱۸۵ نفر از شهروندان در عملیات‌های امداد این سازمان نجات یافته است، گفت: متأسفانه در حوادث این سه ماه سال ۱۶ نفر فوتی ۷۲ نفر مصدوم داشتیم.

باقری میدانی تصریح کرد: از جمله پربسامدترین عملیات ها مربوط به خدمات مرتبط با حیوانات و حشرات مزاحم و خطرناک با تعداد ۲۶۰ مورد، رهایی و نجات افراد با ۱۷۶ مورد و ۳۴ مورد مربوط به گیرکردن اعضای بدن است.

وی با بیان این‌که متوسط زمان رسیدن ناوگان عملیاتی از ایستگاه خود به محل حادثه پنج دقیقه و ۱۶ ثانیه است و این زمان با احتساب سایر مناطق خارج محدوده شهری از جمله جاده کنار گذر یزد، اکرم آباد، عسکریه، اکرمیه، دهنو، ملاباشی و غیره احصا شده است، گفت: سازمان آتش نشانی یزد به مناطق حاشیه‌ای شهر نیز خدمت‌رسانی می‌کند و میانگین کل زمان شروع تا پایان ماموریت ها نیز ۲۲ دقیقه و ۲۹ ثانیه بوده است.