رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بافق گفت: دامهای قربانی عید قربان در کشتارگاه دام و تحت نظارت دامپزشکی ذبح شوند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ فرزانه سالاری ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید قربان از دایر بودن کشتارگاه دام بافق در این روز خبرداد و افزود: با فرا رسیدن ماه ذی الحجه و عید سعید قربان به منظور حفظ سلامت مصرف‌کنندگان گوشت قربانی و تأمین بهداشت عمومی اداره دامپزشکی هماهنگی های لازم را با دستگاه‌های اجرایی به منظور نظارت بهداشتی بر ذبح دام در روز عید سعید قربان انجام داده است.
رئیس دامپزشکی بافق از دایر بودن کشتارگاه در روز عید قربان و آماده ذبح دام نذری در شهرستان خبرداد و افزود: با توجه به وجود بیماری های مشترک بین انسان و دام از همشهریان خود خواست تا به منظور پیشگیری از انتشار بیماری ها بخصوص بیماری تب کریمه کنگو ذبح قربانی های خود را درکشتارگاه سنتی شهرستان انجام دهند.
ایشان در ادامه افزود: ۱ اکیپ ثابت در کشتارگاه شهرستان و ۱ اکیپ سیار در روز عید سعید قربان نظارت خواهد داشت که این اکیپ ها متشکل از ۲ کارشناس نظارت و بازرسی دامپزشکی می باشند، لازم به ذکر است در روز عید قربان از ساعت ۵ الی ۱۳ کشتارگاه دام شهرستان جهت ارائه خدمت به مردم فعال خواهد بود و ذبح دام قربانی در کشتارگاه رایگان است.
سالاری هر گونه کشتار دام در اماکن عمومی ممنوع و تاکید کرد: با توجه به رخداد بیماری تب کریمه کنگو در کشور از همشهریان عزیز درخواست داریم دام های قربانی خود را در کشتارگاه شهرستان ذبح نمایند.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان با بیان اینکه سال گذشته شهرستان بافق رتبه دوم را از نظر امار ذبح دام قربانی در استان داشت افزود: با نظارت همکاران در روز عید سعید قربان سال گذشته بیش از ۱۲۰ کیلوگرم کبد، ریه و گوشت غیرقابل مصرف انسانی معدوم و از چرخه مصرف حذف شد.
فرزانه سالاری در پایان ضمن اعلام آمادگی کشتارگاه دام بافق و در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای ذبح دام قربانی مانند خودرو یخچالدار جهت حمل گوشت به همشهریان عزیز تاکید نمود: گوشت دام های قربانی را پس از نگهداری در دمای یخچال به مدت حداقل ۲۴ ساعت مصرف نمایند ‌.