همزمان با ایام دهه امامت و عید سعید غدیرخم دومین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی طی روزهای ۲۰ و ۲۱ تیرماه در حرم مطهر علی ابن موسی الرضا (ع) برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دانش آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاه‌های علوم پزشکی که حداکثر تا یک سال گذشته فارغ التحصیل شده‌اند ، می‌توانند با مراجعه به پایگاه خبری معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به نشانی www.mefda.ir و یا با حضور در معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های خود نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، اقدام کنند.

از جمله برنامه‌های این جشن قرائت سوگندنامه، اجرای مراسم تواشیح و سرود دسته جمعی، سخنرانی و گرفتن عکس یادگاری خواهد بود.

آیین فارغ التحصیلی در واقع جشن و شروع یک تعهد و قرائت سوگندنامه توسط یک دانشجو است و دانشجویان بخصوص دانشجویان علوم پزشکی که آینده نظام سلامت جامعه را می‌سازند و با قشر بیمار سر و کار دارند، درواقع با حضور در مراسم فارغ التحصیلی، سوگند یاد می‌کنند که در نظام سلامت و در مسیر خدمت به مردم و بیماران، از هیچ تلاشی دریغ نکنند و با احساس تعهد و مسؤولیت، در تحقق اهداف جامعه پزشکی قدم بردارند.

این مراسم از به یادماندنی‌ترین اتفاقات دوران تحصیل هر دانشجویی به شمار می‌رود و بر این اساس معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بر آن شده است تا برای دومین بار جشن فارغ‌التحصیلی را برای دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار کند. جشنی که عهدی تازه را با امام هشتم (ع) امام مهربانی‌ها در آستانه ورود به عرصه درمان برقرار خواهد کرد.

نخستین جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه‌هایی علوم پزشکی کشور در جوار حرم علی بن موسی الرضا(ع)با حضور ۷۰۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاههای علوم پزشکی با حضور دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چهارشنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ در صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار شد.