استاندار یزد با بیان اینکه باحث مربوط به اوقات فراغت جوانان در سند "یزد نوین" تشریح شده است گفت: "اردو" و "ورزش" از جذاب ترین برنامه های اوقات فراغت هستند و در همین راستا شهرداری یزد تجربه موفق المپیاد ورزشی محلات را در فصل تابستان و در گستره استان تکرار کند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛دکتر مهران فاطمی در نشست شورای تربیت بدنی و ورزش استان با اشاره به نقش مهم ورزش‌های همگانی در سلامتی شهروندان اظهار کرد: طبق آمارهای اعلام شده، میزان تحرک در بین شهروندان استان یزد بسیار پایین بوده و به همین دلیل باید طرح‌هایی در دستور کار شورای تربیت بدنی و ورزش استان قرار گیرد که قابلیت ایجاد تحول در زمینه تحرک و پویایی قشرهای مختلف جامعه را داشته باشد.

وی ادامه داد: برای تحقق این امر به برنامه و طرح هایی نیازمندیم که بتواند در عین نشاط‌آوری، عموم مردم را جذب کرده و حداقل نیمی از جمعیت استان یزد را به روزانه ۲۰ دقیقه ورزش و تحرک ترغیب کند و این مهم یک مأموریت برای اعضای شورای تربیت بدنی و ورزش استان است.
استاندار یزد در بخش دیگری از صحبت‌های خود از «اردو» و «ورزش» به‌عنوان جذاب‌ترین برنامه های اوقات فراغت تابستانی نام برد و گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی متولیان ورزش استان که نقش تنظیم‌گری اوقات فراغت جوانان را هم بر عهده دارند، به بهترین نحو ممکن از این ظرفیت استفاده کرد.

دکتر مهران فاطمی با تأکید بر تشکیل منظم جلسات ستاد اوقات فراغت استان، یادآور شد: مبنای پیگیری دستور کار این جلسات سند یزد نوین خواهد بود که در آن جزئیات اقداماتی که باید در راستای پر کردن اوقات فراغت جوانان انجام شود به تفصیل آمده است.
رئیس شورای تربیت بدنی و ورزش استان افزود: چارچوب مباحثی که در این شورا مطرح می‌شود سند یزد نوین بوده و لازم است تا ظرفیت ورزش قهرمانی جانبازان نیز در این سند وارد شود.

وی با تقدیر ویژه از شهرداری یزد برای برگزاری شایسته المپیاد ورزشی محلات گفت: مقرر شد شهرداری یزد محوریت برگزاری المپیاد ورزشی فصل تابستان در گستره استان را بر عهده گیرد و این تجربه محله‌محور را استانی کند.

گفتنی است؛ حمایت از ورزشکاران یزدی حاضر در بازی های آسیایی هانگژو،‌ تشکیل صندوق حمایت از ورزش، برگزاری یادواره شهدای ورزشکار استان و رونمایی از پوستر یادواره و تشریح طرح پایش و ارتقاء تندرستی زنان و دختران از جمله دستورکارهای این نشست بود.