امام جمعه یزد با اشاره به خوش حسابی بازاریان یزد گفت: بازاریان یزد همواره در پرداخت مالیات تمکین می‌کنند و از همه جا خوش حساب‌تر بوده و به تکالیف قانونی خود عمل می‌نمایند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در دیدار رضا نجف‌زاده، سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان یزد با وی اظهار داشت: فعالیت در امور مالیاتی کاری سخت، ظریف و ضروری است و برای مسئولین این اداره در استان آرزوی موفقیت کرد.

وی بیان داشت: مالیات درآمد مهمی برای دولت است که نمی‌توان از آن گذشت اما باید در نظر داشت در شرایط سخت اقتصادی به گونه‌ای عمل کرد تا فشاری به اقشار کم درآمد جامعه وارد نشود.
ناصری در ادامه خاطرنشان کرد: در ادارات مالیاتی استان با ارائه خدمات مطلوب به مودیان زمینه رضایت‌مندی مودیان فراهم شود.

امام جمعه یزد گفت: برخی مشاغل خرد با درآمد کم هستند که باید در بحث مالیات حمایت شوند و به سراغ افرادی رفت که درآمد بالا دارند و مالیات به حق خود را پرداخت نمی‌نمایند.

امام جمعه یزد با اشاره به خوش حسابی بازاریان یزد گفت: بازاریان یزد همواره در پرداخت مالیات تمکین می‌کنند و از همه جا خوش حساب‌تر بوده و به تکالیف قانونی خود عمل می‌نمایند.

ناصری افزود: تکریم مودیان در پرداخت مالیات امری ضروری است و باید شرایطی فراهم گردد که مودیان با ارائه تسهیلات ویژه و شرایط تقسیط بتوانند مالیات خود را پرداخت کنند تا دچار مشکل نشوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه واحدهای بزرگ و معادن که از امکانات استان بهره می برند باید مالیات های خود را به موقع بپردازند گفت: مالیات هم از نظر شرعی و قانونی واجب است و درآمد مالیاتی هر استان باید در همان استان و صرف توسعه و عمران و آبادانی و امور فرهنگی در آن استان گردد.

ناصری با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به مودیان تأکید کرد: با اطلاع‌رسانی قوانین و ارائه راهکارهای قانونی به مودیان باید از آنان حمایت کرد تا بتوانند مالیات خود را به موقع و بدون اینکه دچار مشکل شوند پرداخت نمایند.

رضا نجف زاده، سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان یزد نیز در این دیدار به فرهنگسازی مالیاتی و نقش و اثربخشی ائمه جمعه در ارتقای فرهنگ مالیاتی اشاره کرد و اظهار داشت: ایام خردادماه موعد ارائه اظهارنامه ها و یا تکمیل فرم تبصره ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم است که فرصت ویژه‌ای برای مودیان است تا بدون نیاز به نگهداری و ارائه اسناد و مدارک، مالیات مقطوع خود را پرداخت نمایند و از مزایای قانونی آن برخوردار شوند.

وی گفت: تقریبا نیمی از صاحبان مشاغل و اصناف به واسطه تکمیل فرم تبصره ۱۰۰ ق.م.م مالیاتشان صفر شده و بخشی دیگر نیز مالیات مقطوع پایینی را پرداخت می‌کنند.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان یزد با بیان اینکه مودیان با پذیرش تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م بدون نیاز به مراجعه به ادارات امور مالیاتی و قرار گرفتن در فرآیندهای طولانی تشخیص و رسیدگی می توانند مالیات خود را پرداخت کنند گفت: در این صورت نیز همکاران ما وقت بیشتری را برای شناسایی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی در استان را دارند چرا که ما معتقد هستیم بار تأمین درآمد دولت نباید بر دوش قشر ضعیف جامعه باشد و با گسترش چتر مالیاتی، به عدالت مالیاتی نیز نزدیکتر می‌شویم.

نجف زاده ادامه داد: بیشترین مشکل و اصلی‌ترین چالش در خصوص مباحث مالیاتی عدم اطلاع و آگاهی مردم از مزایا و تبصره‌های قانونی است در این خصوص با برپایی میز خدمت در حاشیه نماز جمعه‌ها تلاش شد زمینه آشنایی و آگاهی مودیان با قوانین مالیاتی و مزایا و تسهیلاتی که می‌توانند از آن بهره‌مند شوند فراهم شود.