رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد از آغاز به کار عملیات اجرایی ساخت ایستگاه پمپاژ اکوپارک کویری یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محمدحسن منصوری‌زاده صبح امروز در بازدید از مجموعه بزرگ اکوپارک کویری یزد با اشاره به کم آبی و شرایط اقلیمی حاکم بر شهر یزد، اظهار داشت: با توجه به ساخت مخزن ذخیره پساب در اکوپارک، به منظور تأمین آب مورد نیاز فضای سبز احداثی در سال گذشته و لزوم تکمیل پروژه عملیات اجرائی ساخت ایستگاه پمپاژ در سال جاری، اجرای پروژه مذکور با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال توسط سازمان در دستور کار قرار گرفت.

وی مدت زمان اجرای طرح را پنج ماه عنوان کرد و افزود: پس از اتمام عملیات و تجهیز ایستگاه پمپاژ، شبکه آب فضای سبز اکوپارک به طور کامل به وسیله پساب آبیاری می‌شود.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری یزد خاطر نشان کرد: این مجموعه بزرگ در نوع خود در تمام کشور بی نظیر است و اجرای تمامی بخش‌های آن با رعایت کامل استانداردها و شرایط متناسب با ویژگی‌های استان به ویژه در حوزه مدیریت مصرف آب انجام می‌شود.
گفتنی است پروژه پارک محیطی کویر (اکوپارک) به عنوان بزرگترین پارک کویری در کشور، در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار درحال احداث است و از ویژگی‌های آن می‌توان به استفاده از گیاهان کم‌آب‌خواه و مقاوم در برابر خشکی اشاره کرد.
این مجموعه بزرگ با توجه به ظرفیت بسیار خوبی که دارد پس از اجرا به محلی برای استراحت و تفریح شهروندان یزد و مسافران نوروزی و همچنین شهروندان شهرهای اطراف یزد تبدیل خواهد شد.