مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد با بیان اینکه 38 درصد از چا ههای صنعتی به کنتور هوشمند مجهز شده اند از نصب کنتور تمام چاه های صنعتی تا پایان سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ، محمد مهدی جوادیان زاده مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان تفت در راستای رویداد آبی این شهرستان گفت: همه اعضا شورای حفاظت آب شهرستان تفت با تلاش مضاعفی وضعیت حفاظت از منابع آب و بهره برداری و مصرف بهینه آب در این شهرستان را عملیاتی کنند.

وی با بیان شهرستان یزد دارای کاریزها و قنات های زنده و پویایی است، افزود: ۱۶۶۸ قنات در شهرستان تفت وجود دارد که ۵۰ میلیون متر مکعب تخلیه آب از این قنات ها صورت میگیرد.

جوادیان زاده ابراز کرد: بیشترین برداشت و تخلیه آب از قنات های این شهرستان صورت میگیرد که منابع آب پایدار و سالم زیر زمینی هستند و باید در حفظ قنات ها کوشا باشیم.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد با اشاره به اینکه ۸ حلقه چاه کشاورزی در شهرستان تفت اصلا کنتور ندارد، بیان داشت: ۹۵ درصد از چاه های کشاورزی شهرستان تفت به کنتور هوشمند مجهز شده اند و ۶ حلقه چاه دارای کنتور قدیمی هستند که در آینده نزدیک به کنتور هوشمند مجهز می شوند.

این مقام مسئول افزود: در راستای عدالت اجتماعی تمامی چاه های دستگاه های دولتی باید دارای کنتور هوشمند باشد.

محمد دهشیری فرماندار تفت نیز با اینکه این شهرستان مسئولیت تامین آب استان را برعهده دارد، گفت: طی مدت ۳ ماه مشکل فضلاب بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی برطرف شود و به شبکه اصلی فاضلاب شهری تفت متصل شود.

وی افزود:به منظور جلوگیری از ورود سیل احتمالی به شهرستان تفت لایروبی رودخانه های تفت، دشتک و کوه کاسه در بازه زمانی دوماهه از سوی شهرداری تفت انجام شود.

این مقام مسئول همچنین بر تخلیه گود زباله شهرستان تفت تاکید کرد.

در ادامه رویداد آب شهرستان تفت، مدیرعامل و معاون حفاظت از منابع آب شرمت سهامی آب منطقه ای یزد با کشاورزان این شهرستان دیدار و به سوالات و مشکلات کشاورزان رسیدگی شد همچنین مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد با دادستان تفت دیدار و گفتگو کرد.

لازم به ذکر است در ابتدای این نشست حسین ابراهیمی رییس اداره آب تفت گزارشی از عملکرد این اداره در سال گذشته ارائه داد.