مدیر عامل پدافند غیر عامل استان یزد با حضور در انتقال خون استان از فرایند تهیه خون و فرآورده های آن بازدید کرد.

به گزارش  پایگاه خبری یزدتیتر؛ در این دیدار مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به اینکه انتقال خون یزد به لحاظ خدمت رسانی، فنی و تخصصی و علمی جزو استانهای برتر کشور است تصریح داشت: یزد در زمینه اهدای خون در بین سه استان برتر کشور است و در زمینه اهدای خون مستمر جزو برترینهای کشور و در پوشش اهدای خون جزو استانهای خوب در بین دیگر استانها هستیم.
دکتر سیدمحمدرضا آقایی از سازمان انتقال خون به عنوان یک سازمان حیاتی و استراتژیک در جامعه یاد کرد و گفت: سازمان انتقال خون هیچ جایگزینی ندارد و تنها ارگان تامین کننده خون و فرآورده های خون سازمان انتقال خون می باشد.

آقایی بر لزوم افزایش ۲.۵ برابری فضای فیزیکی ،نیرو و تجهیزات انتقال خون استان طی ۱۰ سال آینده با توجه به وضعیت بیماری‌ها و سوانح و نیز افزایش تختهای بستری تصریح داشت : خوشبختانه با توجه به سیاست‌ها و اقدامات صورت گرفته تاکنون هیچ بیماری برای دریافت خون در استان معطل نمانده است.

در ادامه مدیر کل پدافند غیرعامل استان یزد با اشاره به حساس و ارزشمند بودن فعالیت در انتقال خون گفت: هدف اصلی سازمان انتقال خون نجات جان انسان هاست و دیدگاه مردم نسبت به این سازمان در سطح عامیانه هست ولی فرایندهای ناشناخته و حساس و آزمایشات ویروسی دقیقی روی کیسه های اهدایی صورت می گیرد که شاید بعضا از چشم مردم غافل مانده است.
احمد گنجی جایگاه انتقال خون استان را در کشور مناسب دانست و گفت: حفظ این جایگاه ارزشمند است و تمام مسئولین استان باید این سازمان حیاتی را کمک کنند تا به نحو احسنت فعالیت خود را ادامه بدهد.

در پایان این نشست مدیر کل پدافند غیرعامل استان از بخش های مختلف اداره کل انتقال خون بازدید کرد و از نزدیک با نحوه کار و تهیه خون و فرآورده های آن آشنا شد.